به روز شده در: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
کد خبر: ۵۲۵۳۵
|
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیمارستان چرام ۲۰ میلیارد تومان اعتبار دارد که باید هر چه سریعتر جذب شود.

 به گزارش خبردنا/سید علی احمدزاده در جمع‌بندی سفر به شهرستان چرام گفت: در بدو ورود به این شهرستان به زیارت حرم مطهر امامزاده علی(ع) رفتیم سپس وارد جوخانه شدیم و از منطقه سیل‌زده طسوج بازدید کردیم که خسارت زیادی به باغات و کانال‌های آب وارد شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برای جبران بخشی از خسارت مردم و بازسازی کانال‌های کشاورزی برنامه‌ریزی کردیم.

وی با بیان اینکه ۱۰ کیلومتر از جاده این منطقه کار شده و قرار شد معاون عمرانی پیگیری کند تا پیمانکار به سایر تعهداتش عمل و ایرادات جاده را برطرف کنند.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۱۲ کیلومتر از این جاده نیازمند زیرسازی و آسفالت است که در اعتبارات دوم سفر ریاست جمهوری ۱۰ میلیارد تومان اختصاص دادیم‌ و ۱۳ میلیون برای طسوج به چرام در نظر گرفتیم.

وی از اختصاص ۵۵ میلیارد تومان برای حذف نقاط حادثه‌خیز و پیچ‌های خطرناک سرفاریاب_ باغچه‌سادات خبر داد و گفت: ۱۵ میلیارد تومان برای تنگ پیرزال ‌در نظر گرفته شده تا ایمنی لازم ایجاد شود.

احمدزاده در ادامه با بیان اینکه در بدو ورود به سرفاریاب به زیارت قبور مطهر شهدا رفتیم و در مسجد مستقیما با مردم به گفت‌وگو پرداختیم، افزود: مردم در خصوص ورودی سرفاریاب خواسته‌هایی داشتند که طبق توافق میان شهرداری سرفاریاب و معاون عمرانی ۷ میلیارد تومان برای ورودی سرفاریاب و بلوار شهر اختصاص داده شد.

وی با بیان اینکه در ادامه سفر به چرام شبکه گاز رسانی به ۶ روستا و ۱۳ پاره روستا به بهره‌برداری رسید، گفت: از تنگ پیرزال وارد توگبری چرام شدیم منطقه‌ای کاملا محروم دارای شبکه ناقص آب که با وجود لوله‌کشی، آب به دست مردم نرسیده، ترانس برق هم به سرقت رفته که تا آخر فروردین آب و فاضلاب و برق منطقه‌ای این مشکل را حل کنند که تا خرداد شبکه آب روستا خانه به خانه برقرار شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: منطقه فاقد شبکه موبایل است که تا خرداد شبکه مخابراتی کامل و مشکلات موبایل و اینترنت رفع می‌شود.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: جاده روستایی منطقه نیمه کاره رها شده بود که اعتبار تخصیص دادیم که تا شهریور و اوایل مهرماه جاده آسفالت و پل احداث شود.

وی با اشاره به اینکه مسکن روستایی منطقه از شرایط مناسبی برخوردار نبوده و در برابر زلزله مقاوم نیست، گفت: از کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد مسکن می‌خواهم پای کار بیایند که بهزیستی برای خانواده دو معلولی ۱۵۰، تک معلولی ۱۰۰ و خانوار‌های تحت پوشش ۵۰ میلیون تومان بلاعوض درنظر گرفته شد، ضمن اینکه کمیته امداد برای مددجویان ۱۰۰ میلیون تومان بلاعوض و ۱۰۰ میلیون وام در نظر گرفته که مردم منازل مقاومی بسازند.

احمدزاده با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی می‌کنیم مشکل ۱۲۰ خانوار این روستا در زمینه آب، برق، مسکن و راه روستایی رفع و از محرومیت خارج شود، گفت: گازرسانی به این مناطق انجام می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه مدرسه منطقه نوسازی می‌شود در خصوص
بیمارستان شهرستان چرام گفت: بیمارستان چرام ۲۰ میلیارد تومان اعتبار دارد که تا سه ماه آینده جذب و روند احداث بیمارستان هر چه سریعتر آغاز شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سفر جداگانه به پشته زیلایی چرام مشکلات مردم را بررسی خواهیم کرد.

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر: