به روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰
کد خبر: ۵۲۶۸۰
|
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸
پلیس فتا با افرادی که اقدام به رفتارهای مجرمانه در فضای مجازی و سوء‌استفاده از اطلاعات و تصاویر شخصی افراد می‌کنند به شدت برابر قانون برخورد کرده و تحویل دستگاه قضایی خواهند شد

خبردنا : سرپرست پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و دستگیری کلاهبردار کانال پیج همسر یابی در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

به گزارش " خبردنا "،  سرهنگ "فیض اله احمدی" در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تلاش کارشناسان پلیس فتا در فضای مجازی، کانالی به‌عنوان صیغه‌یابی و همسریابی که گرداننده آن با قرار دادن تصاویری از بانوان اقدام به فعالیت و کلاهبرداری از مردم می‌کرد، شناسایی شد.

وی افزود: با اقدامات کارشناسی و پلیسی متهم را در یکی از شهرستان‌های استان شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی‌ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

احمدی تصریح کرد: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شده که با روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده ضمن اقرار به جرم خود به کلاهبرداری به میزان 100 میلیون ریال اعتراف و انگیزه خود را کسب درآمد و کلاهبرداری از شهروندان عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: پلیس فتا با افرادی که اقدام به رفتارهای مجرمانه در فضای مجازی و سوء‌استفاده از اطلاعات و تصاویر شخصی افراد می‌کنند به شدت برابر قانون برخورد کرده و تحویل دستگاه قضایی خواهند شد.

احمدی از کاربران فضای مجازی و خانواده‌ها خواست: به‌هیچ‌عنوان عکس‌های شخصی و خصوصی خود را در فضای مجازی منتشر نکنند چرا که بسیاری از سودجویان این عکس‌ها را برداشته و در کانال‌ها و سایت‌های مختلف به اشتراک می‌گذارند.

وی تاکید کرد: مردم هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: