به روز شده در: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
کد خبر: ۵۲۷۰۴
|
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
در اقدامی شایسته و خداپسندانه:
جوان 35 ساله از روستای دَمدره شهرستان چُرام در استان کهگیلویه و بویراحمد جان سه بیمار نیازمند به عضو را نجات داد.

به گزارش خبردنا/ " سینا سعیدی " مسوول واحد پیوند اعضاء دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تقدیر ویژه از خانواده مرحوم " حمید اَستو " که با اهدای اعضای خود، جان سه بیمار را نجات داد، اظهارداشت: متاسفانه بدنبال یک سانحه، جوان 35 ساله ای از روستای دَمدره در شهرستان چُرام هفته گذشته دچار مرگ مغزی شد.

وی گفت: تیم پزشکی در چند روز گذشته در بیمارستان دهدشت تمام تلاش خود را کردند تا بتوانند مرحوم حمید اَستو را به زندگی دوباره بازگردانند اما متاسفانه ایشان دچار مرگ مغزی شده بود.

مسوول واحد پیوند اعضاء دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه با تشخیص تیم های پزشکی، مرگ مغزی مرحوم اَستو به تائید پزشکی رسید، خاطرنشان کرد: خانواده ایشان با اقدامی ارزشمند و خداپسندانه اقدام به اهدای اعضاء فرزند خود نمودند.

سعیدی افزود: بامداد امروز دوازدهم اردیبهشت ماه در بیمارستان دهدشت، سه عضو از اعضای مرحوم اَستو به بیماران نیازمند اهداء شد.

وی گفت: کبد و هر دو کلیه این جوان ارزشمند به بیماران نیازمند اهداء و با مرگ خویش توانست جان سه بیمار نیازمند را نجات دهد.

سعیدی با تشریح آخرین آمار اهدای اعضاء در استان کهگیلویه و بویراحمد، خاطرنشان کرد: اهدای اعضای مرحوم اَستو، اولین مورد اهدای عضو در بیمارستان دهدشت و دومین مورد ثبت شده در این استان بوده است.

مسوول واحد پیوند اعضاء دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از خانواده مرحوم اَستو که با تیم پزشکی اهدای اعضاء نهایت همکاری را داشته اند بطور ویژه تقدیر کرد.

خبردنا خود را شریک این  مصیبت دانسته و برای خانواده این عزیز سفرکرده آرزوی صبر و بردباری دارد.

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر: