به روز شده در: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰
کد خبر: ۵۲۷۶۱
|
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: جنگل های بلوط این استان گرفتار آفت پروانه های جوانه خوار و برگ خوار شده اند و تلاش برای مبارزه با آن آغاز شده است.

به گزارش خبردنا/، "سیدعلی احمدزاده" در دیدار علینقی حیدریان معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل های کشور و رستمانی مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات این سازمان، تاکید کرد: با توجه به شدت گسترش این آفت و پیش از اینکه به بحران تبدیل شود باید در سطح ملی و استانی برای مقابله آن چاره اندیشی بهتری شود.

وی با اظهار تاسف از شیوع این آفت در جنگل های استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهارداشت: بخش هایی از جنگل های باشت، کهگیلویه، گچساران و چرام دچار این آفت شده اند که متاسفانه شدت آن زیاد است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برنامه ریزی لازم در استان برای مبارزه با این آفت آغاز شده، خاطرنشان کرد: نیازمند کمک های مالی و تجهیزات بیشتر از سازمان جنگل ها و مدیریت بحران کشور هستیم.

احمدزاده از وعده تخصیص ۲۰ میلیارد تومان برای مقابله با آفت جوانه خوار بلوط های جنگلی در استان کهگیلویه و بویراحمد هم خبرداد و ادامه داد: مبارزه و سمپاشی در کانون اصلی این آفت در استان به زودی شروع اما به علت سخت گذر و کوهستانی بودن منطقه نیاز به کمک و پشتیبانی هستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، خشکسالی های پی در پی، تعرض به منابع جنگلی ، گرد و غبار و آتش سوزی ها را از دیگر بلایای جنگل ها عنوان و یادآورشد: اگر همکاری های لازم از سوی سازمان های مرکزی با استان نشود بطورحتم به جنگل های استان آسیب های جدی وارد می شود.

احمدزاده از مسئولین سازمان جنگل های کشور خواست تا این موضوع مهم را در کمیته بحران کشور مطرح و مورد بررسی قرار دهند.

ایلنا از یاسوج، روز گذشته بیستم اردیبهشت ماه، گزارشی با عنوان "طغیان دوباره پروانه برگ خوار در جنگل‌های زاگرس/ حال 23 هزار هکتار از جنگل‌های بلوط استان وخیم است/ پولی برای شکست آفت نداریم " https://www.ilna.news/fa/tiny/news-1228135 منتشر نمود.

نام:
ایمیل:
* نظر: