به روز شده در: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
کد خبر: ۵۲۹۵۳
|
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵

خبردنا: پرویز پرستویی، ستاره سینمای ایران که در روزهای گذشته به خاطر سفر به آمریکا و بعدتر با انتشار یک نامه خبرساز شده بود، این نامه را از صفحه اینستاگرامش حذف کرد.

 

چرا پرستویی نامه جنجالی را از صفحه‌اش حذف کرد؟

پرستویی که در سفر به آمریکا با حمله منتقدان و اپوزیسیون مواجه شده بود، چند روز بعد از بازگشت به ایران نامه‌ای را در پیج اینستاگرامش منتشر کرد که واکنش‌های بسیاری داشت و جنجالی شد. پرستویی در این نامه از رهبر معظم انقلاب خواسته بود تا مشکلات مردم بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. او با ابراز گله‌مندی از وضعیت سخت معیشتی درخواست توجه بیشتر به رفاه مردم را مطرح کرده بود.

در بخشی نامه پرستویی که در رسانه‌ها بازتاب پیدا کرد، آمده بود:

«ما کشور ثروتمندی هستیم، حتی اگر تا ابد در تحریم بمانیم، بزرگترین ثروت این مملکت مردم هستند که همیشه مدارا کرده اند و ایستادگی، و هیچوقت پشت به دولت و دولت هایی که آمدند و رفتند و هستند نکرده اند.حال روا نیست معلم به جای بودن در مدرسه در خیابان ها از نداری شعار من رفاه ندارم بدهد، روانیست مردم از نداری و تنگدستی در خیابانها گاز اشک آور بخورد و گلوله مردم پول ندارند

توان خرید مرغ و ماکارونی و روغن ندارند

سفره هایشان خالی است

شرمنده زن و بچه هایشان هستند

جای مردم در کنار خانواده است نه زندان آنهم بخاطر نبود معاش

قسم به خون پاک شهدا

قسم به زخم های پینه بسته جانبازان

قسم به قلب پاک مردم

حاضرم مرا در میدان بزرگ شهر بدار آویزند

ولی مردم آبرو دار ایران زمین رفاه داشته باشند

مردم دلشکسته اند

از شما خواهانم

حکم رفاه ملت را  امضا کنید.»

این نامه از یک سو با استقبال و از سوی دیگر با انتقادات بسیاری همراه شد. به نظر می‌رسد نگرانی پرستویی از دلخوری‌ها و واکنش‌های آتی باعث شده او این متن را از صفحه‌اش بردارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: