به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
کد خبر: ۵۲۹۶۰
|
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲
در نقد نامه خودتان نسبت به بیانیه بسیج دانشجویی بیان نداشتید که چرا جناب موحد سخن مقام معظم رهبری را لبیک نمیگویند ؟!! مگر مقام معظم رهبری نفرمودند که : مسولین باید در جمع دانشجویان و تشکل ها حاضر شوند و پاسخگو باشند؟!!

 خبردنا : پس از انتشار مطلب " نقدی بر " تهدید نامه " بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دهدشت از " موحد "  

که در این پایگاه اطلاع رسانی منتشر شد بسیج دانشجویی دهدشت با ارسال جوابیه ای به این مطلب واکنش نشان دادند که متن کامل این جوابیه بهمراه پاسخ خبر دنا را با هم می خوانیم . 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

فوربّک لنسئلنّهم اجمعین عمّا کانوا یعملون(سوره مبارکه حجر آیه شریفه ۹۲)
به پروردگارت سوگند (در قیامت) از همه آنان سؤال خواهیم کرد؛ از آنچه عمل می کردند.


پایگاه خبری سایت خبر دنا به نقل از شخصی در یاد داشتی که داشتند بیانیه بسیج دانشجویی خطاب به نماینده کهگلیلویه ، چرام ، لنده و بهمئی را نقد نمودند و اظهارات خلاف واقعی نوشتند که نشان از بی خبری و بی اطلاعی ایشان است.

ضمن تشکر و قدردانی از اظهار نظر در خصوص بیانیه.

خطاب به ایشان و سایر دوستان سیاست زدیشان عرض کنیم که مقام معظم رهبری امام خامنه ای فرمودند که: بسیج سیاسی است، اما سیاست‌زده نیست، سیاسی کار نیست، جناحی نیست؛ بسیج مجاهد است، اما بی انضباط نیست، افراطی نیست؛ بسیج عمیقاً متدین و متعبد است، اما متحجر نیست، خرافی نیست؛ بسیج بابصیرت است، اما ازخود راضی نیست؛ بسیج اهل جذب است - گفته‌ایم جذب حداکثری - اما اهل تسامح در اصول نیست؛ بسیج غیور است، پاسدار خطوط فاصل است؛ بسیج طرفدار علم است، اما علم‌زده نیست؛ بسیج متخلق به اخلاق اسلامی است، اما ریاکار نیست؛ بسیج در کار آبادکردن دنیاست، اما خود اهل دنیا نیست. این شد یک فرهنگ.

علی ایحال به ایشان چند نکته را بیان میکنیم :

۱_ دانشجویان بسیجی با بیان گویا، صریح و بی‌واهمه، طبق فرموده مقام معظم رهبری مطالبه‌گری میکنند. همانند شما خود باخته به احزاب و گروه های سیاسی خاص نیست .بسیج دانشجویی انقلابی و فراجناحی است .

۲_ در نقد نامه خودتان نسبت به بیانیه بسیج دانشجویی بیان نداشتید که چرا جناب موحد سخن مقام معظم رهبری را لبیک نمیگویند ؟!! مگر مقام معظم رهبری نفرمودند که : مسولین باید در جمع دانشجویان و تشکل ها حاضر شوند و پاسخگو باشند؟!!

چرا اقای موحد - مقام معظم رهبری را الگوی خود قرار نمیدهند؟ که با آن مشغله کاری ۳ ساعت با دانشجویان به گفت و شنود میپردازند و با صبر و حوصله به سوالات آنان پاسخ میدهد .

۳_قطعاً سؤالات دانشجویان و بدنه دانشجویی نمونه‌ای از سؤالات مردم کف خیابان است.کم دسترس بودن برخی از مسئولان به خصوص در فضای دانشگاه دانشجویان را با ابهامات و سؤالات فراوانی مواجهه می کند، لذا حضور جناب اقای موحد در جمع دانشجویان در دانشگاهها برای تبیین مسائل و داشتن پیوست هایی برای موضوعات مختلف بسیار موثر است.

۴_بسیج دانشجویی ۳ بار رسما و همیشه محترمانه از جناب اقای موحد دعوت نمود و هیچ پاسخ مثبت و منفی ای دریافت ننمود .‌

۵_نوشتید تهدید نامه ! در کجای این بیانیه تهدید شدند ؟! نوشتید دعوت نامه ؟! آیا شما تفاوت بیانیه برای عدم حضور ایشان را با دعوت نامه نمیدانید ؟! این دو متفاوتند.

۶_اَدَلُّ الدَّلِیلِ عَلَی اِمکَانِ الشَّیءِ وُقُوعُه   وقوع هر چیزی بهترین دلیل بر امکان آن چیز است.

از چه میترسند مسؤلین ؟ از جمع دانشجویی و پاسخ دادن به قشر نخبه جامعه ؟؟!

اگر چنان باشد که شما گفتید بهترین کار آن است به جای یاد داشت های ناآگاهانه در فضای مجازی از آقای موحد بخواهید در جمع دانشجویان حاضر بشوند.‌


والسلام عليکم و رحمت الله و برکاته
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت‌

 

پاسخ خبردنا - عادل علیبازی : 

با تشکر از دوستان دانشجوی بسیجی دانشگاه آزاد دهدشت که جوابیه ای ارسال و پوزش از تاخیر در انتشار به دلایل گرفتاری های اتفاقا دانشجویی ! 

1- هرخواننده منصفی لحن همین جوابیه را بهمراه لحن آن تهدید نامه و به قول شما دعوت نامه یا حتی بیانیه را بخواند کاملا متوجه می شود که فضای حاکم بر گفتمان دوستان عزیز دانشجوی فضای احساسی - عصبانی ناشی از دوران خاص دانشجویی است  که البته در آن نقد هم گفته شد طبیعی است و گذر از این دوران احساسی - صادقانه به دوران تجربه - منطقی جز با گذر زمان و اندوخت تجربه و دریافت واقعیات های جامعه و فضای سیاسی ، اجتماعی ممکن نیست . 

2- فرمودیده اید شخصی نقد نامه را نوشته گویا شخص مورد نظر شما مجهول الهویه یا معلوم الحال بوده و اگر کسی مطلب نقد را نخوانده باشد تصور می کند فردی با ویژگی های مجهول نقد نوشته در صورتی که نویسنده نقده نامه با اسم و رسم نوشته شده بود . " عادل علیبازی - مدیر مسئول خبردنا " ؛  که البته این عبارت شخصی هم ناشی از همان فضای عصبانیت ناشی از احساسات پاک دانشجویی است که از گل نازک تر را بر نمی تابند . ما این دوران شما را سالهای 77 به بعد کاملا حس کرده و به شما در این نوع نگارش حق می دهیم اما پیشنهاد می کنم بسرعت از دوران احساسی و آرمانگرایی به واقع گرایی و عقلانیت کوچ کنید . 

3-در مطلع نامه شما عبارت " سیاست زده " را اگر توهین حساب نکنیم حتما بی اخلاقی و بی انصافی می شود نام گذاشت و اگر خیلی تخفیف دهیم نشان دهنده همان فضای احساسی حاکم بر نگارش را می رساند. کاش نویسنده متن شما یک بار " سیاست زده " را در اینترنت جستجو می کرد تا متوجه شود " سیاست زده "
 بر کدام نگارنده مستولی است ؟!  پیشنهاد می شود قبل از نگارش ، مطالعه و  قبل از انتشار با بزرگانی که مورد تایید خودتان باشند " مشورت " کنید . هیچ فردی از " مطالعه " و " مشورت " ضرر نکرده است . 

4- عبارت " همانند شما خود باخته به احزاب و گروه های سیاسی خاص نیست " حتما در قامت شجره طیبه مقدسی همچون " بسیجی دانشجویی " آنهم از فرزندان منطقه " فرهنگ پرور " " کهگیلویه بزرگ " نبوده و نیست . جایگاه مقدسی همچون بسیج دانشحویی میدان تاخت و تاز و عقده گشایی های شخصی در نگارش چنین ادبیاتی یا ادبیات های دیگر شما با عبارت های تهدید آمیز علیه سایرین نیست . 

تصور اینکه در قامت یک تشکل مقدس همانند بسیج دانشجویی می توانید هر عبارت توهین آمیز و دور از شان تشکل را به دیگران بدون از سند و اثبات نسبت دهید حتما توهین به آن جایگاه است و باز هم نشان می دهد چقدر از یک نقد بسیار محترمانه برافروخته اید در حالی که شما در این نهاد مقدسی باید از همه چیز خود برای اعتلای نام منور بسیج  بگذرید .

پیشنهاد می شود بین نماندن در بسیج دانشجویی بخاطر استفاده از چنین عباراتی یا تهدید به حضور فلان مسئول در این مدت و سپس تهدید  آن و احساسی رفتار کردن  که به این جایگاه در افکار عمومی آسیب می رساند  و افزایش ظرفیت پذیرش نقدهای منصفانه و " نه " شنیدن از مسئولان یکی را انتخاب کنید . 

" بسیج " مورد تاکید مقام معظم رهبری از چنان منش و جایگاهی اخلاقی و ادبی برخوردار است که همه افراد جامعه را باید به خود جذب کند . آیا شما با این ادبیات می توانید همکلاسی های خود را جذب کنید چه برسد به اینکه بخواهید مسئولی دعوت شما را بپذیرید و شنونده دغدغه های حتی به حق شما باشد ؟ 

پیشنهاد می شود قبل از ارسال هر نامه ای چندبار آن را بخوانید . ادبیات شما باید فاخر و بدور از احساسات جریحه دار شده ناشی از نقدهای منصفانه  یا نپذیرفتن تهدید نامه هایتان باشد . شما در جایگاهی هستید که حتی اگر جسارت دیدید چنان مودبانه و با متانت رفتار کنید که منتقدان و حتی مخالفانتان را جذب کند نه اینکه حتی علاقمندان به نهال مقدس بسیجی دانشجویی را فراری دهید . 

5- چنان ما را مخاطب قرار داده اید که گویی آقای موحد زیر نظر " خبردنا " به شغل شریف نمایندگی مشغول است و ایشان بدون اذن ما در دانشگاه حضور پیدا نخواهد کرد . اگر همان نقد نامه را دوباره بخوانید چندین بار گفته شده که مسئولان باید به جنبش های دانشجویی احترام گذاشته و در دانشگاهها حضور پیدا کنند اما اینکه نماینده مردم به هر دلیلی چه گرفتاری های اداری چه تمایلات شخصی و سیاسی تمایلی به حضور ندارد دیگر تکلیف از شما برادران ساقط است و اینکه با لحن تهدید مجددا دعوت شود یا بیانیه به فرموده شما نوشته شود که بسیار بدتر است . 

" خبردنا " از آقای موحد عاجزانه خواستار است که دعوت شما را بپذیرد و در دانشگاه مهمان شما باشد . امیدواریم نماینده کهگیلویه بزرگ دعوت شما و وخواهش ما را برای حضور در بین شما بپذیرد ، و شما نیز میزبانی شایسته ، مودب ، محترم ، منطقی ، متین و بدور از احساسات سیاسی پذیرای ایشان و هر مسئول دیگری نیز باشید . 

نام:
ایمیل:
* نظر: