به روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۵
کد خبر: ۵۲۹۶۴
|
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۱
وجود آتش نشانی در فرودگاه یکی از ضروریات است، فرودگاه شهدای یاسوج خودروهای بسیار خوبی در این خصوص دارد و یک دستگاه خودرو برف خوار نیز به فرودگاه اضافه شده است، بعد از ۲۷ سال از تاسیس فرودگاه ۲ میلیارد تومان اعتبار گرفتیم و قصد داریم ایستگاه آتش نشانی فرودگاه را دو دهانه اضافه و بهسازی کنیم.

خبردنا : رئیس فرودگاه یاسوج از بی استفاده بودن یک سوم باند این فرودگاه به دلیل مانع زندان در یاسوج خبر داد.

به گزارش " خبردنا " به نقل از رسانه ها ،  "  عنایت انصاری فرد " گفت: باند 3200 متری فرودگاه مرکز استان 900 متر ان به دلیل وجود زندان این شد جلوی باند بی استفاده است.

وی ابراز داشت : برداشته شدن زندان مرکزی که مانع توسعه فرودگاه مرکز استان است در سفر رئیس قوه قضائیه مطرح شد.

رئیس فرودگاه مرکزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه استفاده از هواپیماهای با بدنه پهن حق مردم است گفت: با معافیت سازمان هواپیمایی کشور و تغییر شیب فرود طول باند را افزایش دادیم و از 900 متر بلا استفاده باند 460 متر طول باند در جهت باند 13 افزایش پیدا کرد.

وی ابراز داشت: برای اولین بار بعد از 27 سال با نصب چراغ های مخصوص ، محدودیت های پرواز شبانه در فرودگاه یاسوج برداشته شده و با نصب این چراغ ها به خلبان برای نشستن هواپیما در شیب مناسب کمک شایانی می شود.

انصاری میزان هزینه این عملیات را بالغ بر 3 میلیارد تومان عنوان کرد و اذعان داشت: منتظر تایید فلای چک هستیم و سعی می کنیم به زودی پروازهای شبانه با حضور یکی از مقامات وزارت راه اندازی شود.

رئیس فرودگاه مرکزی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: برای نصب این چراغ ها در فرودگاه کارهایی زیادی انجام شده است از جمله انجام ۳ هزار متر حفاری، ۱۰ هزار متر کابل در چهار رشته نصب شده، جابجایی چراغ های پاپی داشتیم، این پروژه در اردبیل با ۳۰ میلیارد تومان انجام شده است و در استان ۳ میلیارد هزینه داشت.

انصاری فر در حاشیه بازدید از خودرهای آتش نشانی فرودگاه یاسوج گفت: وجود آتش نشانی در فرودگاه یکی از ضروریات است، فرودگاه شهدای یاسوج خودروهای بسیار خوبی در این خصوص دارد و یک دستگاه خودرو برف خوار نیز به فرودگاه اضافه شده است، بعد از ۲۷ سال از تاسیس فرودگاه ۲ میلیارد تومان اعتبار گرفتیم و قصد داریم ایستگاه آتش نشانی فرودگاه را دو دهانه اضافه و بهسازی کنیم.

وی ادامه داد: آتش نشانی فرودگاه تفاوت هایی با شهر دارد، خودروهای آتش نشانی افرود هستند و قابلیت عبور از موانع را دارند توان بالایی در خاموش کنندگی آب دارد، اتش نشانی فرودگاه ۸ نفر نیرو دارد و استاندارد تجهیزاتی این فرودگاه برابر با فرودگاه های اروپایی است، یکی از مهمترین ویژگی هر فرودگاه داشتن این آتش شانی است.
انصاری عنوان کرد: فرودگاه یاسوج اکنون مجاز است پروازهای یین المللی داشته باشد از بهمن ماه که این موضوع ابلاغ شده است، ۴۵۰ میلیون تومان از شرکت فرودگاه ها گرفتم ، برای پرواز بین المللی نهاد ریاست جمهوری، پلیس مهاجرت، بانک ملی، قرنطینه جهاد و همچنین دفتر صدور ویزا نیز باید در اینجا مستقر شوند، اکنون سه اتاق برای گمرک، دو اتاق برای پلیس مهاجرت و نهاد ریاست جمهوری نیز آماده شده است.

وی گفت: دستگاه ایکس ری نیز با وجود قیمت زیادی که داشت اما توانستیم از فرودگاه شیراز یک دستگاه ایکس ری وارد فرودگاه کنیم، همه تجهیزات و امکانات برای راه اندازی پروازهای بین المللی در استان آماده است، با صدای بلند بگویید اینجا یاسوج آماده پروازهای بین المللی است و این موضوع رویا و داستان نیست، این موضوع حتما در استان محقق خواهد شد.

رئیس فرودگاه یاسوج با اشاره به طرح مردمی سازی یارانه ها گفت: یک جراحی بزرگ اقتصادی در کشور در حال رخ دادن است ان شالله در این خصوص روشنگری داشته باشیم و به مردم بگوییم با توجه به اینکه معاندین خود را به آب و آتش می زنند که این طرح را زمین بزنند نشان می دهد که این طرح برای کشور مفید است.

وی با اشاره به فرودگاه شهدای یاسوج گفت: از ابتدا که وارد استان شدم تنها دو پرواز در فرودگاه انجام می شد، با رای زنی های انجام شده شرکت پارس ایر و معراج اعلام آمادگی کردند.

انصاری عنوان کرد: فرودگاه یاسوج در سال ۱۴۰۰ میزان ۴۸۴ پرواز داشته است که در سال ۹۹ نیز تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج ۲۰۲ پرواز بوده است، زیرساخت های لازم برای راه اندازی پروازهای بین المللی ایجاد شده است، نیت من این است اولین پرواز را با کربلا شروع کنیم.

وی گفت: بعد از پروازهای نجف و کربلا پروازهای عمان را در برنامه داریم که بتوان گردشگر وارد استان شود ، در ابتدای پالس های بسیار منفی از مسولان می رسید که ما در سال های گذشته دنبال بین المللی شدن فرودگاه رفتیم خودت را خسته نکن، اما من توجهی نکردم طرح توجیهی ۳۰ صفحه ای آماده کردم و با حمایت استاندار توانستیم این موضوع را محقق کنیم.

وی با درخواست از میراث فرهنگی استان گفت: تمام آژانس های هوایی شیراز، یاسوج و اصفهان را دعوت کند و پتانسیل ها و ظرفیت های استان را به این تورها معرفی کنیم، شهرداری نسبت به زیباسازی شهری اقدام کند.

وی بیان کرد: در فرودگاه شرایط خوب است به محض خروج گویا وارد یک روستا می شوید، گردشگر خارجی که وارد استان می شود نمی گوید وارد یاسوج شدم می گوید به جمهوری اسلامی سفر کرده ام.

رئیس فرودگاه یاسوج با بیان اینکه وظیفه من اشتغالزایی نیست گفت: با وجود اینکه من هیچ وظیفه ای در ایجاد اشتغال ندارم اما در خصوص استان تحقیقاتی کردم ، این استان بزگترین استان از نظر تولید گیاهان دارویی است ، حتی به مسئولان استان گفته ام می توانم زمینی را جهت کاشت و حتی بسته بندی گیاهان دارویی در اختیارتان قرار دهم که بتوانیم به صورت بین اللمللی صادر کنیم.

انصاری افزود: همه ادارات و دستگاه ها باید همکاری کنند که بتوانیم با راه اندازی پروازهای بین المللی در استان برای توسعه استان گام هایی برداشته شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: