به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۲۹۷۱
|
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲
از امام صادق است که می گوید حضرت معصومه همه شیعیان خود را شفاعت می کند و امام جواد می فرماید هر کس عمه ام را در قم زیارت کند در بهشت جای دارد.

خبردنا: امام جمعه یاسوج گفت: چیزی به غیر از خیانت و جنایت نمی توان بر روی حادثه متروپل آبادان گذاشت انسانهای بی گناه این چنین جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش"خبردنا"، آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه ششم خرداد ماه ۱۴۰۱ افزود: خیلی ها حجاب و کار خوب و در یک کلمه ایمان را رها کرده اند ممکن است انسان بعد از هدایت نیز گمراه شود اما این ائمه هستند که انسان ها را از گمراهی نجات می دهند.

وی ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق(ع) اظهارکرد: برای حفظ دین یک روز امامان ما مثل امام حسین علیه السلام خون می دادند و رفتن خود را بهتر از زندگی می‌دانستند و چنین راه معنویت  را نشان می دادند یک روز هم مثل امام جعفر صادق معارف الهی را به ما آموزش می‌دهند قرآن را تفسیر می‌کنند یکی از ادله خوب امام معصومین است که همه موضوعات را عالمانه و حکیمانه به پیروان خود می گویند تا به راه گناه و انحراف کشیده نشوند.

امام جمعه یاسوج ضمن تبریک ولادت امام حضرت معصومه سلام الله علیها خاطرنشان کرد: از امام صادق است که می گوید حضرت معصومه همه شیعیان خود را شفاعت می کند و امام جواد می فرماید هر کس عمه ام را در قم زیارت کند در بهشت جای دارد.

حسینی با تبریک روز دختر تصریح کرد: دختران ما باید سیره حضرت معصومه سلام الله علیها را در پیش بگیرند امروز دختران بیش از همه در معرض آسیب فضای مجازی قرار دارند فضای ماهواره‌ای و مجازی حیا را در بین دختران از بین می‌برد چادر را از سر دختران ما در می‌آورد که خطرناک و وحشتناک است.

وی ادامه داد: باید دختران خود را به صورت دینی تربیت کنیم که در شأن یک دختر مسلمان باشد، انسان اگر از حیا دور شود با حیوان هیچ تفاوتی ندارد و امروزه حیا و حجاب و عفت و پاکدامنی لازمه دختران مسلمان و شیعه است. دختران، مادران آینده کشور ما هستند و اگر به خوبی تربیت شوند فرزندان شایسته تحویل جامعه خواهند داد.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مسئولان نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند نباید یک عده‌ای از این وضعیت سوء استفاده کنند باید بازار کنترل و برخورد با گران فروشان شود پس از آزادسازی قیمت ها عده‌ای به دنبال منافع خودشان هستند که باید مورد پیگرد قرار گیرند.

حسینی با اشاره به حادثه ساختمان متروپل آبادان اظهار کرد: به مردم شریف آبادان تسلیت و تعزیت عرض می‌کنیم عده‌ای از هموطنان در آن ساختمان جان خود را از دست دادند و یا مصدوم شدند حرف های زیادی در مورد نظارت بر ساختمان سازی وجود دارد برخی‌ها وجدان کاری ندارند در حالی که باید شهرداری ها نظارت درستی داشته باشد اما متاسفانه ساختمان ها تنها امضای ناظر را در خود می‌بینند و هیچ گونه نظارتی در کار نیست.

وی افزود: چرا با جان مردم بازی می‌کنید و آبروی کشور خود را می‌بریم و نظارت ها را تعطیل می کنیم، شهرداری ها و نظام مهندسی دقت کنند و وظیفه خود را به درستی انجام دهند تا چنین فاجعه‌ای ایجاد نشود.

امام جمعه یاسوج با اشاره به وضعیت خیابانهای شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص شهر یاسوج تاکید کرد: جاهایی را می بینیم که بعد از چهار ماه آسفالت آنجا از بین می رود اشکال کار از کجاست؟ قطعا تنها آدم ها مشکل دارند که رعایت انصاف نمی‌کنند و وظیفه خود را به خوبی انجام نمی‌دهند.

حسینی با بیان اینکه در حادثه متروپل آبادان خیانت و جنایت دیده شد، افزود: چیزی به غیر از خیانت و جنایت نمی توان بر روی آن گذاشت انسانهای بی گناه این چنین جان خود را از دست می‌دهند.

وی ادامه داد: در همین شهر ما(یاسوج) ساختمان هایی وجود دارد که بدون هیچ گونه نظارتی ساخته می شوند اگر فردا زلزله آمد چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ چرا در زلزله سی سخت منازل نوساز هم خراب می شود؟ دلیل این است که نظارت تعطیل شده است.

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه مشکلات ساختمان سازی تنها مربوط به نظارت بر ساخت و ساز نیست بیان کرد: در ساختمان سازی اصلاً مسائل اخلاقی مورد توجه قرار نمی گیرد چرا باید درب یک اتاق به روی درب خانه روبرو مشرف باشد گاهی صدا از این واحد در آن واحد شنیده می‌شود چرا اصول ساختمان سازی را رعایت نمی کنید تا مسائل اخلاقی و عفت و حیا در نظر گرفته نشود یک آجر روی آجر می گذارند معلوم است که صدا از این واحد به واحد دیگر می رود اگر درب خانه را باز کنید تا اندرون خانه دیگر را خواهید دید.

نام:
ایمیل:
* نظر: