به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
کد خبر: ۵۳۰۴۹
|
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰

خبردنا: سونوگرافی یک تست تشخیصی بسیارمهم و برای برخی اندام‌هایی است که حساسیت بیشتری نسبت به بقیه اندام‌ها دارند اینکه تاکید می‌کنیم که حساسیت بیشتری نسبت به برخی اندام‌ها دارند این است که مثلاًرادیولوژی در قسمت پاراتیروئید نیاز به مهارت بسیار بالای پزشک مربوط به رادیولوژی دارد تا این که بتواند به خوبی محل پاراتیروئید را مشخص کند و سایز و اندازه‌های لازم را به درستی تشخیص دهد در همین اساس می‌توانیم بگوییم که شما بهترین مرکز سونوگرافی و رادیولوژی را انتخاب کرده اید تا نتیجه به دست آمده کاملاً صحیح و بدون ایراد باشد.

 

بهترین مرکز سونوگرافی تهران کجاست؟

برای انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی تهران شما باید چند مدل از مراکزرادیولوژی را دیده باشید تا بتوانید به درستی در مورد آن‌ها تصمیم بگیرید ما در این مقاله قصد داریم با گفتن ویژگی چند مرکز رادیولوژی در تهران شما را بیشتر با این مرکز مهم آشنا کنیم.

لازم به ذکر است که این مقاله بر اثر رای مراجعه کنندگان و تفاوت در خدمات و لول دستگاه‌ها و از همه مهمتر پزشک آن مجموعه طبقه بندی شده است.

رادیولوژی چیست؟

رادیولوژی یکی از شاخه‌های علم پزشکی به شمار می‌آید که با استفاده از این روش می‌توان به صورت غیر تهاجمی تصویربرداری انجام داد، به طور کلی این تصویربرداری‌ها مانند اشعه ایکس هستند که به تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف در بدن کمک خواهند کرد. می‌توان گفت که رادیولوژی گاهاً برای تشخیص عوارض‌های مختلف مانند سرطان در بدن انسان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، رادیولوژی به طور کلی به منظور انجام جراحی غیرتهاجمی صورت می‌گیرد و می‌توان گفت در این روش می‌توان لخته‌های خون از رگ‌های انسان را از بین برد. آهنگ نیز از رادیولوژی برای درمان بعضی از بیماری‌ها مانند سرطان از طریق روش‌های مختلف مانند پرتو درمانی و رادیوتراپی استفاده می‌کنند. جالب است بدانید که رادیولوژی و سونوگرافی فرق چندانی با یکدیگر ندارند برای همین مراکزی که برای رادیولوژی تعبیه شده‌اند کار سونوگرافی را نیز انجام می‌دهند.

مرکز سونوگرافی داپلر رنگی مغز و گردن، کاروتید ورتبرال، تی سی سی دی

این مرکز که متعلق به دکتر کیهانی فرد میباشد یک مرکز سونوگرافی فوق تخصصی که می‌توان گفت در رده اول بهترین مرکز سونوگرافی در تهران قرار دارد با این که بیمارانی که به مرکز سونوگرافی مراجعه می‌کنند، فقط انتظار داشتن دستگاه‌های مجهز و به روز و یک پزشک حاذق را دارند، اما با مراجعه به این مرکز متوجه خواهند شد که این مرکز برخلاف بسیاری از مراکز سونوگرافی این قابلیت را دارد که پزشک انجام دهنده سونوگرافی برای مثال یک پزشک متخصص قلب و عروق و یا مغز و اعصاب باشد و مطب نیز در همین مرکز قرار دارد و صرفاً یک متخصص سونوگرافی ساده شما را معاینه نخواهد کرد و پزشک مربوط به همان قسمتی که می‌خواهد مورد سونوگراف قرار بگیرد برای معالجه شما و تشخیص بیماری در آن نقطه اقدام خواهد کرد. این مرکز در ۲ منطقه تهران که صادقیه و میرداماد مرکزی هست قرار دارد. شما می‌توانید در روز‌های خاصی که دکتر مربوط به شما در آنجا وجود دارد به آنجا مراجعه کنید.

مرکز سونوگرافی تیراد در رده دوم بهترین مرکز سونوگرافی تهران

این مرکز رادیولوژی یکی از بهترین مراکز رادیولوژی ایران است که رفتار متفاوت آن باعث شده است که بسیار بر سر زبان‌ها بیفتد، این رفتار هم تفاوت این است که این مرکز با هیئت مدیره‌ای که شامل چند پزشک فوق تخصص در حیطه رادیولوژی هستند مشغول به کار است و می‌توان گفت که تنها مرکز سونوگرافی است که در ایران توانسته است درمان توده‌های تیروئید را به روش‌های کم تهاجمی‌تر و یا همان روش‌های غیرجراحی انجام دهد و همین مورد است که این مرکز را به مرکز خاص و فوق‌العاده تبدیل کرده است. این مرکز تنها مرکز سونوگرافی است که توانسته است فقط با داشتن یک پزشک بیهوشی در کادر خود بدون درد و با انجام بیهوشی کامل نمونه برداری سوزنی را برای آن دسته از بیماران که ترس از نمونه برداری دارند را انجام دهد و این قسمت از افراد جامعه را نیز راضی نگه دارد.

بهترین مرکز سونوگرافی تهران کجاست؟

از ویژگی‌های دیگر این مرکز می‌توان به مواردی همچون کادر اداری مودب و مهربان و پاسخگویی به موقع و مشاوره بدون دریافت هزینه از بیماران اشاره کرد این پاسخگویی‌ها که در واتساپ و اینستاگرام انجام می‌شوند باعث می‌شود که در وقت بسیار صرفه جویی شود و در ایام کرونا بدون نیاز به مراجعه حضوری نوبت دهی انجام شود و شما فقط برای گرفتن خدمات سونوگرافی به مرکز مراجعه کنید.

مرکز سونوگرافی سایه

این مرکز هم مانند مراکز دیگر این امکان را که نوبت دهی اینترنتی به بیماران خود بدهد را در خدمات خود قرار داده است. اما جالب است در مورد این مرکز بدانید که با تجربه‌ترین است و همین تجربه بالا باعث شده است که رتبه و مقام بالایی در نتایج گوگل مپ و بیان آرای مردمی داشته باشد، تاسیس این مرکز از سال ۱۳۷۵ صورت گرفته است و با حضور پزشک‌های متخصص از آمریکا این مرکز اداره می‌شود. مدیر این مرکز دکتر منصور مبصری می‌باشد که دارای دکترای تخصصی رادیولوژی و عضو انجمن رادیولوژی آمریکا است از جمله خدمات این مرکز نیز می‌توان به سنجش پوکی استخوان سونوگرافی تمام اندام‌ها و رادیولوژی اشاره کرد.

بهترین مرکز سونوگرافی تهران کجاست؟

مرکز سونوگرافی و رادیولوژی قلهک

این مرکز دارای رتبه سوم در بین بهترین مرکز سونوگرافی تهران است و توانسته است با آرای مردمی ۵ مرکز پرطرفدار تهران در نتایج گوگل مپ به دید همگان بیاید. دکتر آرش آذربرزین دارای درجه MME از سانفرانسیسکو آمریکا مرکز را با خدمات متنوعی که در خدمت مردم ایران قرار می‌دهد مدیریت می‌کند. جالب است که در مورد دکتر آذر برزین بدانید که تالیفات بسیار زیادی دارد و این طراحی فات در کنار تجربه عملی در زمینه رادیولوژی به دست آمده است بنابراین می‌توان گفت که این مرکز یکی از بهترین مرکز رادیولوژی در تهران به حساب می‌آید و شما می‌توانید برای اطمینان بیشتر لیست تالیفات دکتر آذربرزین را در وب سایت این مرکز مشاهده کنید. لازم به ذکر است که با توجه به میزان آرای مردمی که در بین سایر مراکز برای این مرکز کسب شده است می‌توان گفت این مرکز نیز از بهترین‌های تهران می‌باشد.

بهترین مرکزسونوگرافی تهران

مقاله چند مورد از مراکز معروف رادیولوژی در تهران را برای شما مثال زدیم، اما در قسمت بعدی متن قصد داریم که چند مدل از دستگاه رادیولوژی‌هایی که در بازار وجود دارند را برای شما شرح دهیم تا بتوانید هنگام مراجعه به این مراکز بهتر تصمیم بگیرید.

بهترین مرکز سونوگرافی تهران کجاست؟

انواع دستگاه رادیولوژی در بهترین مرکز سونوگرافی تهران

این دستگاه‌ها به صورت ثابت در یک اتاق مجزا برای تصویربرداری قرار داده می‌شوند. دستگاه‌های پرتو تشخیصی فلوروسکوپی دستگاه‌هایی هستند که به ثبت تصاویر متحرک از قسمت‌های مختلف بدن بیمار کمک می‌کنند، اما با توجه به دوز بالایی که تابش اشعه این دستگاه‌ها دارد می‌توان گفت که ریسک بالاتری نسبت به تصاویر رادیوگرافی خواهند داشت.

دستگاه‌های توموگرافی و سی تی اسکن دستگاه‌های ماموگرافی و دستگاه‌های رادیولوژی دندان، انواع دیگر دستگاه‌های یک مرکز مجهز رادیولوژی می‌باشند که شما هنگام مراجعه به آن می‌توانید به این نکات توجه کنید. امیدوارم با خواندن این مقاله به یک دیدگاه کلی در مورد رادیولوژی دست یافته باشید و بتوانید بهترین مرکز سونوگرافی تهران را برای خودتان انتخاب کنید.

نام:
ایمیل:
* نظر: