به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۹
کد خبر: ۵۳۱۵۹
|
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵

خبردنا: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه جهش جدید نگران کننده‌ای از کرونا به وجود نیامده است، گفت: البته احتمال اینکه سویه جدیدی از کرونا شکل بگیرد، وجود دارد.

 

دکتر عباس شیراوژن در این باره گفت: بر اساس آنچه که رسما در آزمایشگاه‌های کشور از سویه‌های کرونا به ثبت رسیده است، آخرین سویه موجود همان اُمیکرون است که شکل غالبی دارد. بنابراین؛ سویه جدیدی از کرونا وجود ندارد. تظاهرات بالینی بیماری که در برخی افراد خود را به صورت علائم گوارشی نشان می‌دهد ممکن است همان اُمیکرون باشد.

او تاکید کرد: در دنیا هم فعلا سویه جدید نگران‌کننده‌ای وجود ندارد یعنی اکنون با بررسی کشورهای دیگر سویه‌های جدیدی که نگرانی ایجاد کند حداقل تا یکی دو ماه آینده نداریم و امیدواریم این روند ادامه‌دار باشد.

وی در عین حال با اشاره به اینکه احتمال اینکه سویه جدیدی از کرونا شکل بگیرد وجود دارد،‌ تصریح کرد: درصد زیادی از مردم دنیا واکسن نزدند و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی خیلی در کشورهای دیگر کم است و این عوامل سبب می‌شود که چرخه انتقال بیماری به سرعت ایجاد شود و احتمال اینکه سویه‌های جدیدی ایجاد شود، وجود دارد.

او ادامه داد: فعلا جای نگرانی وجود ندارد و ما امیدواریم با سطح ایمنی خوب در برابر سویه‌های جدید کرونا، مقاومتی که در بدن مردم هست فضای ایمنی مناسبی در جامعه ایجاد کند تا ابتلای خفیف‌تر و سبک‌تری داشته باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر: