به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۹
کد خبر: ۵۳۲۰۱
|
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰

خبردنا: اگر شهرنشین باشید، حتما برای شما هم اتفاق افتاده که از شلوغی‌ها و آلودگی هوا و سایر مشکلات شهرنشینی دلزده شوید و به زندگی در روستاها بیندیشید. زندگی در روستاها همواره جذابیت‌های خاص خودش را داشته

 

در چند سال گذشته گشت و گذار در روستاها به یکی از تفریحات مورد علاقه‌ی شهرنشینان تبدیل شده است. با ایران ناز همراه باشید

 

روستایی مخفی و عجیب پشت صخره ها (عکس)

 

عمان را اغلب با خورشیدی تابان و گرد و غبار فراوانش می‌شناسند اما بد نیست بدانید که گردو غبار عمان در نهایت به کوهی به نام جبل اخضر منتهی می‌شود که کوهی بسیار سرسبز است و در رشته‌کوه حجر قرار دارد.

 

روستایی مخفی و عجیب پشت صخره ها (عکس)

 

جبل اخضر پر است از دره‌های عمیق و جاده‌های پرپیچ و خمی که اغلب آنها آسفالتی ندارند اما اگر ماجراجو بوده و به طبیعتگردی علاقه‌مند باشید و مسیرهای موجود در این کوه را در نوردید در پسِ دره‌ای عمیق، روستایی زیبا و رویایی را خواهید یافت که گویا از دنیا دور مانده است.

 

روستای پنهان شده در میان صخره‌ها السقرا Al Sogara نام دارد و جزو استان داخلیه‌ی عمان محسوب می‌شود. حالا تنها 25 نفر در این روستای زیبا زندگی می‌کنند و در حقیقت خانه‌های آنها در ارتفاع 2.980 متری ساخته شده است.

 

روستایی مخفی و عجیب پشت صخره ها (عکس)

 

گفته می‌شود که ساکنان این روستا از قبیله‌ای به نام الشریفی هستند که از حدود 1000 سال پیش در اردن زندگی می‌کردند.نکته‌ای که روستای السقرا را جالب کرده این است که تا سال 2005 میلادی هیچ کسی به غیر از ساکنان روستا اجازه‌ی ورود به این منطقه‌ی مسکونی را نداشت و تنها چند سال است

 

که گردشگران حق ورود به این مکان را پیدا کرده‌اند؛ همین موضوع سبب شده تا روستای السقرا کاملا دست‌نخورده و شبیه به سبک اولیه‌ی خود باقی بماند. البته ناگفته نماند که گردشگران به این دلیل اجازه‌ی ورود به السقرا را نداشتند که روستا جزوی از یک منطقه‌ی نظامی به حساب می‌آمد.

 

روستایی مخفی و عجیب پشت صخره ها (عکس)

 

در حال حاضر ساکنان روستا در حال مدرن کردن زندگی خود هستند و رفت و آمد آنها به شهرها سبب شده تا شاهد کابل کشی‌ها و استفاده از نیروی برق و وسایل نقلیه‌ در این روستا باشیم همچنین ساکنان این روستا کانال آبی هم ساخته‌اند

 

روستایی مخفی و عجیب پشت صخره ها (عکس)

 

که به وسیله‌ی آن بتوانند آسان‌تر به آب شرب دسترسی داشته باشند. با تمام این تفاسیر حالا از السقرا به عنوان یکی از دورافتاده‌ترین روستاهای عمان یاد می‌شود با هم به تماشای تصاویر این روستا می‌نشینیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: