به روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۵
کد خبر: ۵۳۲۲۹
|
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۲
بنیاد هیچ وقت سیاسی نبوده و نیست و در راستای منویات مقام معظم رهبر در محرومیت زدایی از مناطق از همه ظرفیت ها استفاده خواهد کرد.

خبردنا: رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: ۶۰۰ کلاس درس از سوی این نهاد در سراسر کشور بخصوص مناطق محروم و کم برخوردار احداث می شود.

به گزارش"خبردنا"، پرویز فتاح اظهار داشت: این تعداد کلاس درس در پی تفاهم با وزارت آموزش و پرورش در راستای توسعه آموزش در مناطق محروم از سوی این نهاد احداث و بهره برداری خواهد شد.

وی بیان کرد: طی سالهای گذشته نیز ۹۰۰ کلاس درس در مناطق محروم کشور تحویل وزارت آموزش و پرورش شد.

فتاح تصریح کرد:  سال گذشته نیز بیش از ۶۳۲ کلاس درس در قالب ۲۱۰ مدرسه توسط بنیاد مستضعفان در مناطق محروم  مقاوم سازی شده است.

وی بر برنامه ریزی برای اجرای طرح های بزرگ از سوی مسئولان نیز تاکید کرد و گفت: بنیاد در کنار اجرای طرح های کوچک از اجرای طرح های بزرگ و اشتغالزا نیز بصورت ویژه حمایت خواهد کرد.

فتاح اظهارکرد: بنیاد هیچ وقت سیاسی نبوده و نیست و در راستای منویات مقام معظم رهبر در محرومیت زدایی از مناطق از همه ظرفیت ها استفاده خواهد کرد.

سرانه فضای آموزشی در کهگیلویه وبویراحمد هم اینک با ۸.۲ درصد و بعد از یزد دومین استان به لحاظ سرانه فضای آموزشی است.

 درسه هزار و ۲۰ مدرسه در قالب ۹ هزار ۱۲۲ کلاس درس خدمات آموزشی به دانش آموزان استان ارایه می شود.

افزون بر ۱۵۳ هزار دانش آموز در سال تحصیلی گذشته درکهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کردند که این تعداد در سال تحصیلی جدید به ۱۶۰ هزار نفر می رسد.

جلسه با استاندار کهگیلویه وبویراحمد و سفر به شهرستان های کهگیلویه ولنده از برنامه ها سفر ۲ روزه فتاح به این استان بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: