به روز شده در: ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵
کد خبر: ۵۳۲۵۹
|
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹
شناسایی مالباختگان نیز در دستور کار پلیس قرار دارد که تعدادی از مالباختگان تاکنون مراجعه کرده و اموال خود را شناسایی کردند و با هماهنگی دستگاه قضایی اموالشان تحویل خواهد شد.

خبردنا: فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و دستگیری سارق در سطح استان و کشف اموال سرقتی خبر داد.

به گزارش"خبردنا"، سردار کیقباد مصطفائی ظهر روز شنبه ۲۱ خرداد ماه۱۴۰۱ در حاشیه رونمایی از اموال و وسایل کشف شده سرقتی از منازل و محموله‌هایی که توسط سارقین در جاده‌ها به سرقت می‌رفت در محل پلیس آگاهی استان با حضور فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد و دادستان یاسوج، مرکز استان در جمع خبرنگاران افزود: در پی دریافت گزارشاتی مبنی بر سرقت در محورهای مواصلاتی استان کهگیلویه و بویراحمد از خودروهای عبوری سنگین و باری، این موضوع در دستور کار پلیس استان قرار گرفت و با هماهنگی دستگاه قضایی عملیات شناسایی سارقان اجرا شد که در کمترین زمان ممکن ۴ سارق اصلی در قالب دو باند حرفه‌ای با ۱۶ فقره سرقت در محورهای مواصلاتی استان شناسایی و دستگیر شدند.

وی اظهارکرد: این سارقان در ساعات مختلف شبانه روز به خصوص ساعات پایانی شب مبادرت به سرقت از خودروها و کامیون های محموله ها و بار ها می کردند.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از این سارقان چهار دستگاه خودروی سواری مختلف که در زمینه سرقت استفاده می کردند کشف، توقیف و به پارکینگ منتقل شده است.

سردار مصطفائی تصریح کرد: نیروهای پلیس منازل و محل های اموال مسروقه را شناسایی که مقدار قابل توجهی اموال مسروقه را کشف کردند .

وی ادامه داد: شناسایی مالباختگان نیز در دستور کار پلیس قرار دارد که تعدادی از مالباختگان تاکنون مراجعه کرده و اموال خود را شناسایی کردند و با هماهنگی دستگاه قضایی اموالشان تحویل خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: پس از شناسایی باند سارقان محموله و اقدام جهت دستگیری آنها به تذکرات پلیس توجه نکرده اقدام به فرار کردند که بناچار به سمت چپ خودروی آنها شلیک شد و با وجود اینکه لاستیک خودرو آنها پنچر شده بود حدود ۱۵ تا ۲۰ کیلومتری را طی کردند و در نهایت توسط نیروهای پرتلاش پلیس دستگیر شدند.

سردار مصلفائی تاکید کرد: سارقان به ۱۶ فقره سرقت محموله و بار در محورهای مواصلاتی این استان اعتراف کردند که تحقیقات لازم در حال انجام است و همچنان دنبال سرنخ‌های بیشتر و شناسایی مالباختگان هستیم.

همچنین سید علی ملک حسینی، دادستان عمومی و انقلاب یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این رابطه به خبرنگاران گفت: از تلاش‌های سبزپوشان نیروی انتظامی که در کمترین زمان ممکن با حداکثر توان و با حضور رئیس پلیس آگاهی استان این عملیات را انجام دادند تشکر می کنم.

وی افزود: این سارقان در مرکز استان و سایر شهرستان های استان بودند طبع زن سابقه محکومیت نیز دارند و متاسفانه درس عبرت نگرفتند و دست به این اقدامات زدند که با تیزبینی پلیس بخش زیادی از اموال مسروقه کشف شده و بخشی نیز در حال انجام تحقیقات است.

ملک حسینی اظهارکرد: اموال بدست آمده از سارقان و خودروهایی که با آنها اقدام به سرقت می‌کردند و و اموال نامشروعی که از محل ارتکاب جرائم به دست آورده‌اند مورد توجه دستگاه قضایی قرار خواهد گرفت و در صدور حکم نیز لحاظ می شوند.

دادستان یاسوج خاطرنشان کرد: به همه کسانی که امنیت استان کهگیلویه و بویراحمد که از امن ترین استان کشور است را خط کش دار می کنند هشدار می دهم بدانند پلیس با شرایطی که دارد در کمترین زمان ممکن سراغ آنها می آید و با شدیدترین قرار بازداشت موقت همچون این سارقان که در زندان هستند، راهی زندان می شوند و شدیدترین احکام قانونی نیز علیه آنها صادر می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: