به روز شده در: ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵
کد خبر: ۵۳۲۹۰
|
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱
توسعه، احداث، اصلاح و بهینه سازی، کاهش نرخ تلفات انرژی، رفع نوسانات برقی، رفع ناپایداری های برق و تامین برق پایدار از اهداف اجرای این طرح ها در کهگیلویه وبویراحمد است.

خبردنا: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح اصلاح و بهینه‌سازی شبکه برق ۲۵۰ روستای این استان در قالب طرح جهادی انجام شد.

به گزارش"خبردنا"، جمال معتمدی زاده گفت: هدف از اجرای این طرح اصلاح و بهینه سازی، رفع ضعف ولتاژ، کاهش تلفات و تکمیل روشنایی در روستاهای این استان بوده است.

او می گوید: بیش از ۵۲۰ میلیارد ریال  برای طرح اصلاح و بهینه سازی، کاهش تلفات  این تعداد روستا در استان هزینه شد.

به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان، طرح اصلاح و بهینه‌سازی شبکه برق ۴۰۰ روستای کهگیلویه وبویراحمد امسال در دستور کار قرار دارد.

معتمدی زاده می گوید: ۶۰۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف در پارسال در مناطق مختلف استان اصلاح و بهینه سازی شد.

او گفت: هدف از این اقدام تأمین برق پایدار، جلوگیری از خاموشی های احتمالی برق و پیشگیری از نوسانات برق در کهگیلویه و بویراحمد بوده است. 

مدیرکل شرکت توزیع نیروی برق استان می گوید: هزار کیلومتر سیم های مسی فرسوده امسال به کابل خودنگهدار در مناطق مختلف استان تبدیل خواهد شد.

به گفته  معتمدی زاده، سه هزار میلیارد ریال از اعتبارات اصلاح،بهینه سازی و توسعه شبکه سال مالی ۱۴۰۱-۱۴۰۰جذب شد، که این میزان اعتبار نسبت به مدت مشابه ۱۰ برابر افزایش داشته است.

او می گوید: توسعه، احداث، اصلاح و بهینه سازی، کاهش نرخ تلفات انرژی، رفع نوسانات برقی، رفع ناپایداری های برق و تامین برق پایدار از اهداف اجرای این طرح ها در کهگیلویه وبویراحمد است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گفت: هم اکنون تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق بهره مند هستند.

او با بیان اینکه  ۹۹ درصد از روستاهای این استان دارای برق پایدار هستند می گوید: برق بخش از روستاهای خانوار های دارای جمعیت کم که به تازگی کد دار شدند نیز  در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

نام:
ایمیل:
* نظر: