به روز شده در: ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵
کد خبر: ۵۳۳۰۹
|
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰

خبردنا: پس از اینکه صعود ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ قطعی شد، سرمربی و بازیکنان تیم ملی انتظار داشتند بازی‌های تدارکاتی مناسب و امکانات خوبی برای آنها تا قبل از شروع بازی‌ها در قطر برای‌شان در نظر گرفته شود ولی بهترین فیفادی برای آنها به بدترین شکل ممکن و فقط با یک بازی دوستانه برابر الجزایر سپری شد.

 

ظهر امروز یک‌شنبه سید حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان در محل اردوی تیم ملی ایران در قطر حضور یافت و ضمن گفت‌وگوی خصوصی با دراگان اسکوچیچ و شنیدن گلایه‌های وی برای عدم آماده‌سازی مناسب تیمش در راه جام جهانی، بیش از یک ساعت هم پای گفت‌وگوی بازیکنان نشست.

صحبت‌هایی که در جلسه بازیکنان با تجربه تیم ملی ایران با وزیر ورزش رد و بدل شد، انتشار پیدا نکرد ولی آنچه مشخص است، گلایه‌های آنها نسبت به عدم امکانات مناسب برای تیم ملی و نداشتن مسابقات تدارکاتی جدی بود که وعده رسیدگی از سوی سجادی را نیز به‌همراه داشت و وی تاکید کرد به مشکلات ملی‌پوشان توجه می‌کند.

طعنه همه ملی‌پوشان به این وضعیت!

اما دقایقی قبل از شروع مسابقه تدارکاتی یک‌شنبه شب تیم ملی ایران مقابل الجزایر، برنامه فوتبال برتر گفت‌وگوی ضبط شده‌ای از دراگان اسکوچیچ و تعدادی از بازیکنان در زمان تمرین یا هتل محل اقامت پخش کرد که نکات جالب توجهی در خود داشت.

سردار آزمون در زمان سرد کردن پس از تمرین شب گذشته تیم ملی و در حالی‌که عرق کرده روی زمین چمن دراز کشیده بود، رو به دوربین گفت: «همین دیشب که ما تمرین می‌کردیم. انگار (از شدت گرما) داشتن سشوار می‌زدن! نمی‌توانم دروغ بگویم که شرایط خوب است. اگر یک‌درصد تیم ملی در جام جهانی نتیجه نگیرد، چه اتفاقی می‌افتد؟ به خدا اصلا هم (این شرایط تیم ملی) حال نمیده. بدترین برنامه‌ریزی سال، روز آخر هم بازی(با خنده). فدراسیون دمش گرم! برنامه‌ریزی TOP.»

احمد نوراللهی نیز در یک گفت‌وگوی ضبط شده در هتل محل اقامت تیم ملی گفت: «چطور می‌خواهیم با تیم ملی انگلستان رقابت کنیم؟»

امید ابراهیمی نیز که دوباره به تیم ملی دعوت شده، در خصوص شرایط ایران به طعنه گفت: «وقتی تحت فشار قرار می‌گیریم بهتر بازی می‌کنیم.»

احسان حاج‌صفی، کاپیتان اول تیم ملی نیز با اشاره به شرایط سختی که در سالیان اخیر داشتند، وضعیت موجود را بدترین دانست و با ناراحتی خاصی در چهره‌اش ابراز کرد: «این تیم تنها بود و الان تنهاتر شده است.»

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی نیز در گفت‌وگویی کوتاه تاکید داشت: «نمی‌توانم بگویم راضی و خوشحال هستم چون اگر بگویم، دروغ گفتم.»

این صحبت‌های اسکوچیچ نشان می‌دهد که او نیز با وجود سکوت در ماه‌های اخیر نسبت به شرایط تیم ملی، صبرش سرآمده و نمی‌تواند در رسانه‌ها گلایه‌هایش را عنوان نکند و امیدوار است وضعیت تیمش در ماه‌های منتهی به جام جهانی ۲۰۲۲ بهتر شود.

اما این گفت‌وگوهای ضبط شده پایان ماجرا نبود و شجاع خلیل‌زاده، مدافع مصدوم تیم ملی نیز در یک گفت‌وگوی زنده تصویری با محمدحسین میثاقی از وضعیت موجود گلایه شدیدی کرد و در بخشی از صحبت‌های خود گفت: «شرایط را همه می‌دانند و مردم در جریان هستند. به نظرم لیاقت تیم ملی که می‌خواهد به جام جهانی برود، این نیست. امکانات، بازی دوستانه و ... باید بهتر شود. البته در حال بهتر شدن است ولی امیدوارم مثل بقیه تیم‌های ملی باشد.»

طعنه همه ملی‌پوشان به این وضعیت!

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: «خیلی‌ها از مسائل دیگر انتقاد می‌کنند ولی به مربی تیم ملی چه چیزی دادید که از او موفقیت می‌خواهید؟ این همه لژیونر ایرانی داریم که بهترین امکانات را در باشگاه‌های خود دارند ولی در تیم ملی چنین چیزی نمی‌بینند. امکانات تیم ملی ۲۰ درصد باشگاه‌های قطری هم نیست و نباید انتظارات را بالا برد.»

جالب اینجاست که علاوه بر سرمربی و بازیکنان تیم ملی فوتبال، جواد خیابانی که گزارشگر بازی دوستانه ایران و الجزایر است، در دقایق ابتدایی این مسابقه روی آنتن زنده شبکه سه از امکانات در نظر گرفته شده برای تیم ملی انتقاد کرد و گفت: «مدیران فوتبال ایران سال‌هاست که فقط حرف می‌زنن. حرف‌هایی که هیچ ضمانت اجرایی نداره. امیدوارم کمک بشه. مردم سختکوشی در این شرایط سخت داریم که تنها دلخوشی آنها موفقیت تیم ملی است. امیدوارم این تیم شرایط بهتری داشته باشه.»

با صحبت‌های مطرح شده از سوی اسکوچیچ و بازیکنان با تجربه تیم ملی و انتقاداتی که مطرح شده، باید دید وزیر ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون فوتبال در ماه‌های آینده چه امکاناتی برای تیم ملی در نظر می‌گیرند و در فیفادی آینده، چه مسابقات تدارکاتی در برنامه تیم ایران قرار می‌دهند.

نام:
ایمیل:
* نظر: