به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۳۳۵۷
|
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱

خبردنا: سخنگوی دولت اعلام کرد با پذیرش استعفای حجت‌الله عبدالملکی از سوی رئیس جمهور، محمدهادی زاهدی وفا سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی شده است.

«علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت صبح امروز سه‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود، با اشاره به مصوبات اخیر هیأت وزیران اظهار داشت: هیأت دولت در راستای تحقق شعار سال آیین نامه حمایت از اشتغال دانش‌بنیان برای توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان را به عنوان دومین آیین نامه مصوب در این حوزه تصویب کرد.

تغییر در ترکیب شورای‌عالی ایرانیان خارج کشور

وی افزود: در شورای‌عالی ایرانیان خارج از کشور پیشنهادی از سوی وزیر خارجه مطرح شد مبنی بر تغییر ترکیب این شورا برای پیشبرد بهتر امور ایرانیان خارج از کشور که معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور برای حمایت از نخبگان خارج از کشور به ترکیب این شورا اضافه شد.

بهادری جهرمی ادامه داد: همچنین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یا معاون وی در امور مشمولان وظیفه برای پیگیری مشکلات مربوط به ایرانیان خارج از کشور، به ترکیب شورای‌عالی ایرانیان خارج از کشور اضافه شده است.

تقویت دیپلماسی برای بازاریابی‌های جدید

سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنانش به افزایش سفر مقامات خارجی به کشورمان اشاره کرد و گفت: امشب میزبان رئیس جمهور ترکمنستان هستیم و هفته آینده نیز میزبان رئیس جمهور قزاقستان خواهیم بود که همه این رفت‌وآمدها در راستای تعاملات دیپلماسی و توسعه روابط با کشورهای دوست خواهد بود.

وی افزود: دولت در پی بهره‌بردای از بازارهایی است که تاکنون کمتر به آن‌ها توجه شده است و بازارهای هدف منطقه‌ای و بازارهایی که دسترسی به آنها سهولت دارد، در اولویت هستند.

زاهدی وفا جایگزین عبدالملکی شده است

بهادری جهرمی درباره استعفای وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز توضیح داد: روز گذشته استعفای دکتر عبدالملکی مورد پذیرش رئیس جمهور قرار گرفت و از تلاش‌های وی در دوران تصدی وزارت کار تشکر و تقدیر می‌کنیم؛ البته همکاری آقای عبدالمکی با دولت ادامه خواهد داشت و به‌عنوان مشاور رییس جمهور فعالیت خواهد کرد.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد که «دکتر محمدهادی زاهدی وفا به‌عنوان سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشغول به کار خواهد شد».

مالیات ۵۵۰هزار نفر از یک میلیون کسبه صفر است!

بهادری جهرمی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایرنا پیرامون اعتراضات برخی اصناف نسبت به مقررات جدید مالیاتی گفت: قانونگذار در قانون بودجه تکلیفی به دولت داشته که از تراکنش‌های مربوط دستگاه‌های کارتخوان مالیات اخذ شود و دولت مکلف بوده تراکنش‌های دستگاه کارتخوان را مورد توجه قرار دهد.

وی با بیان این‌که مبنای دولت در بررسی، همکاری و همیاری با مجموعه اصناف و بازاریان است، افزود: تا به امروز حدود یک میلیون نفر مشمول مالیات بوده‌اند که قریب ۵۵۰ هزار نفر از آنها مالیات صفر برایشان لحاظ شده است.

سخنگوی ‌دولت ادامه داد: از همین یک میلیون نفر بیش از ۱۰۰ هزار واحد صنفی مالیات‌شان زیر ۵ میلیون و حدود ۳۰ هزار واحد نیز بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان در سال بوده است.

بهادری جهرمی عنوان کرد: رئیس جمهور به سازمان مالیاتی تأکید کردند که بنای کار باید اعتماد به کسبه عزیز و اصناف باشد و ملاک و معیار خوداظهاری مؤدیان است؛ مگر آن‌که دلایل متقنی برای رد آن وجود داشته باشد.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص موضوع گشت ارشاد مدیران، با بیان این‌که این موضوع راه‌اندازی و فعال شده است، گفت: بازرسی‌هایی از برخی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها صورت گرفته و حتی هشدارهایی در خصوص برخی انتصابات و عملکرد برخی مدیران داده شده است و دولت مردمی هیچ‌گونه مماشاتی با تخلفات نخواهد داشت.

قابل ذکر است که اصلاحات پرس در این خصوص نوشته است: زاهدی‌وفا که به عنوان سرپرست وزارت کار منصوب شده در انتخابات ۱۳۹۲، مسئول کمیته اقتصادی ستاد جلیلی بود و نقش پررنگی در تیم او دارد.

او همچنین از اساتید و مدیران دانشگاه امام صادق نیز بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: