به روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۵
کد خبر: ۵۳۴۴۲
|
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰

خبردنا: فرمانده مرزبانی استان بوشهر از متلاشی شدن باند قاچاق سلاح سرد در بندر گناوه خبر داد و گفت: با توقیف یک فروند شناور باری بیش از ۳ هزار سلاح سرد غیر متعارف در بندر گناوه کشف شد.

سرهنگ یدالله شرفی با اشاره به اینکه برخورد با هر گونه تخلف در دستور کار مرزبانی قرار دارد اظهار داشت: مرز دریایی خلیج‌فارس و سواحل استان بوشهر از امنیت پایدار برخوردار است.

وی با قدردانی از مشارکت مرزنشینان و ساحل‌نشینان استان بوشهر تصریح کرد: مرزبانی با تقویت ناوگان دریایی و زمینی همه نقاط برای متخلفان ناامن کرده و برخورد قاطع با هر گونه تخلف به ویژه قاچاق در اولویت قرار داده است.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر از متلاشی شدن باند واردات قاچاق سلاح سرد در مرز دریایی بندر گناوه خبر داد و بیان کرد: در راستای اجرا طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز و با  اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی هدفمند، مرزبانی استان بوشهر یک فروند شناور باری حامل کالای قاچاق و ممنوعه از مبدأ یکی از کشورهای عربی در اسکله گناوه توسط مأمورین مرزبانی توقیف شد.

کشف بزرگ‌ترین محموله سلاح در بوشهر

شرفی از کشف 3 هزار و 600 سلاح سرد از شناور توقیفی خبر داد و تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضایی و بررسی شناور توقیفی 3 هزار و 600 عدد انواع سلاح سرد غیرمتعارف شامل خنجر و انواع چاقو ضامن‌دار و دیگر سلاح‌های سرد کشف شد.

وی با اشاره به دستگیری 7 متهم، ارزش کالای مکشوفه را بر اساس نظریه کارشناسان مربوطه افزون بر 36 میلیارد ریال برآورد کرد.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر تأکید کرد: اساس قانون حمل و نگهداری سلاح‌های گرم و سرد و انواع چاقو نامتعارف جرم بوده و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: