به روز شده در: ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵
کد خبر: ۵۳۴۵۸
|
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵

خبردنا: روزگذشته فیلمی از یک خانم معلم ساکن رفسنجان در فضای مجازی منتشر شد. این خانم معلم در حالی که سر تا پا خاک بود و بر گاری نشسته بود تاکید داشت: نیرو‌های شهرداری، خانه آن‌ها را بر سرشان خراب کرده اند.

روزگذشته فیلمی از یک خانم معلم ساکن رفسنجان در فضای مجازی منتشر شد. این خانم معلم در حالی که سر تا پا خاک بود و بر گاری نشسته بود تاکید داشت: نیرو‌های شهرداری، خانه آن‌ها را بر سرشان خراب کرده اند.

این خانم معلم فریاد می‌زد که بعد از ۳۰ سال معلمی و آموزش به نسل‌های مختلف این کشور باید روی گاری بنشیند و نقد به مسئولان داشت که چرا باید آواره شود آن هم در شرایطی که مادرش دچار معلولیت است نیاز دارد که در شرایط اسکان مناسبی باشد.

این خانم معلم تاکید داشت: فوق لیسانس است و حال با اینهمه تلاش برای آموزش در کشور باید آواره باشد.

سید عباس حسینی مدیر ارتباطات و امور بین المللی شهرداری رفسنجان در خصوص علت آواره کردن این خانم معلم توضیح داد: خانه این معلم و چهار همسایه دیگر آن‌ها در مسیر بزرگراهی بود که شمال شهر رفسنجان را از بن بست خارج می‌کرده و به غرب این شهر متصل می‌کرده است و تاثیر بسزایی بر کاهش بار ترافیکی شهر داشت. آغاز این طرح به ۲۵ سال گذشته بر می‌گردد و در هر دوره مدیریت شهر در این سال ها، بخش‌هایی از این بزرگراه ساخته شده و برای ساخت آن، زمین‌های مسیر بزرگراه از مالکان به قیمت روز خریداری شده است؛ لذا شهرداری براساس دستور دادستان شهرستان و با نظارت نیروی انتظامی خانه‌های این پنج مالک را بعد از دو سال از زمان پرداخت پول خرید منازلشان و هشدار‌های مکرر برای تخلیه خانه‌ها تخریب کرد.

ماجرای معلمی که روی گاری زندگی می‌کند

روابط عمومی شهرداری رفسنجان در ادامه چنین اظهار کرد: این پنج مالک حکم دادگاه را اجرا نکردند و خانه هایشان را بعد از دریافت پول تخلیه نکردند با توجه به اینکه این خانه‌ها توسط شهرداری خریداری شده بود، ملک، بیت المال حساب می‌شود و شهرداری می‌تواند از آن‌ها اجاره این سال‌ها را نیز دریافت کند با این وجود شهرداری قصد چنین کاری را ندارد.

وی در ادامه سخنانش بیان داشت: این خانواده‌ها در تمام این سال‌ها ضمن اینکه منازلشان خریداری شده بود و باید تخلیه می‌کردند و نکردند، اعتصابات غیر مسالمت آمیز داشتند و با ورود به ساختمان شهرداری رفسنجان اقدام به تخریب کرده بودند.

نام:
ایمیل:
* نظر: