به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
کد خبر: ۵۳۴۶۳
|
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵

خبردنا: مالک آپارتمان ۴۰ متری در شمال تهران ۱۰۰ میلیون پول پیش و ۹ میلیون اجاره دریافت می‌کند. در جنوب شهر واحدی با همین مشخصات وجود دارد، اما کرایه ماهانه آن دو میلیون است.

اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر انتخاب برخی خانواده‌های کم‌جمعیت یا مجرد‌ها در بازار مسکن پایتخت است. اگر با ۱۰۰ میلیون تومان به‌عنوان پول پیش وارد بازار شوید و در شمال تهران دنبال اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر باشید، احتمالا صاحبخانه‌ها نزدیک ۱۰ میلیون تومان اجاره ماهانه دریافت می‌کنند، در مرکز شهر این رقم گاهی به نصف می‌رسد و در جنوب شهر می‌تواند کمتر از دو میلیون تومان باشد.

قیمت اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰متری در تهران

اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در شمال تهران گاهی به ۳۰۰ میلیون تومان پول پیش و بیشتر از سه میلیون تومان به‌عنوان کرایه نیاز دارد. مالک آپارتمان ۵۰ متری در فرمانیه برای اجاره این واحد ۳۰۰ میلیون تومان پول پیش می‌خواهد و هر ماه سه میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کرایه دریافت می‌کند. این واحد ۲۰ سال پیش ساخته شده، در طبقه زیر همکف قرار گرفته و بدون پارکینگ اجاره داده می‌شود. آپارتمان ۳۰ متری در نیاوران بدون اتاق خواب اجاره داده می‌شود. پول پیش این یکی ۲۰۰ میلیون تومان است و مستاجر باید هر ماه پنج میلیون تومان اجاره بدهد. این آپارتمان بدون امکاناتی مثل آسانسور، انباری و پارکینگ آگهی شده است. در بلوار اندرزگو واحدی ۴۰ متری دیده می‌شود که مالک رقم ودیعه و اجاره ماهانه را به‌ترتیب ۱۰۰ میلیون تومان و ۹ میلیون تومان درنظر گرفته است. سن بنا این واحد به چهار سال می‌رسد، آسانسور و انباری دارد، اما بدون اتاق خواب ساخته شده است.

اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در جنوب تهران می‌تواند ماهانه پنج میلیون تومان برای مستاجر آب بخورد. آپارتمان ۳۶ متری در یافت‌آباد تهران درحالی با این رقم اجاره داده می‌شود که مالک ۲۰ میلیون تومان هم به‌عنوان پول پیش دریافت می‌کند. واحد سال ۹۵ ساخته شده و با وجود قرار گرفتن در طبقه سوم، بدون آسانسور آگهی شده است. واحد دیگری در جنوب شهر با پول پیش ۲۰ میلیون تومان و اجاره ماهیانه چهار میلیون تومان بین آگهی‌ها به‌چم می‌خورد.

این واحد سال ۸۰ ساخته شده، دارای یک اتاق خواب است، اما در ساختمان خبری از آسانسور، انباری و پارکینگ نیست. پول پیش مورد نیاز برای اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در جنوب تهران می‌تواند حدود ۱۰۰ میلیون تومان باشد. مثل واحدی ۴۵ متری در نازی‌آباد که مالک رقم اجاره ماهانه را دو میلیون تومان اعلام کرده است. ۲۱ سال از سن بنا این واحد می‌گذرد و بدون آسانسور و پارکینگ اجاره داده می‌شود. اگر دنبال اجاره رایگان آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در جنوب تهران هستید، معمولا باید دست‌کم ۱۳۰ میلیون تومان به‌عنوان پول پیش کنار بگذارید. مثل واحدی ۴۰ متری در یافت‌آباد که رقم ودیعه آن ۱۳۰ میلیون تومان است و مالک اجاره ماهانه دریافت نمی‌کند. این واحد سال ۸۸ ساخته شده، یک اتاق خواب و انباری دارد.

اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در مرکز تهران به دست‌کم ۱۰۰ میلیون تومان برای پول پیش و ماهانه پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای کرایه ماهانه نیاز دارد. مثل آپارتمان ۴۵ متری حوالی میدان انقلاب که ۲۰ سال از عمر بنا آن می‌گذرد و انباری و یک اتاق خواب دارد. در خیابان شریعتی مالک واحد ۴۰ متری رقم ودیعه را ۲۰۰ میلیون تومان نوشته و هر ماه پنج میلیون تومان کرایه می‌گیرد. در خیابان کریمخان مالک واحد ۳۲ متری درحالی اجاره ماهانه نمی‌گیرد که رقم ودیعه را ۳۹۰ میلیون تومان نوشته است. این آپارتمان ۳۲ متری، سال ۸۰ ساخته شده و انباری جزو امکانات آن محسوب می‌شود.

اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در شرق و غرب تهران تقریبا هزینه یکسانی دارد. حوالی دریاچه چیتگر اجاره آپارتمان ۴۵ متری بدون اتاق خواب به ۸۰ میلیون تومان ودیعه و ماهی سه میلیون تومان کرایه نیاز دارد. به گزارش فرارو، این واحد ۲۰ سال پیش ساخته شده و بدون امکاناتی مثل آسانسور، انباری و پارکیگ اجاره داده می‌شود. اگر در بازار اجراه مسکن تهارن از غرب به سمت شرق پایتخت برویم، با آگهی آجاره آپارتمان ۴۳ متری در محله پیروزی روبرو می‌شویم. پول پیش این یکی ۱۰۰ میلیون تومان و رقم اجاره ماهانه سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. این واحد ۱۳ سال از زمان ساخت آن می‌گذرد و یک اتاق خواب و انباری دارد.

مشخصات آپارتمان‌های ۳۰ تا ۵۰ متر در بازار اجاره مسکن پایتخت

موقعیت

متراژ

تعداد اتاق

سن بنا

امکانات

پول پیش

اجاره ماهانه

فرمانیه

۵۰ متر

یک اتاق

۲۰ سال

انباری

۳۰۰ میلیون تومان

سه میلیون و ۳۵۰ هزار تومان

نیاوران

۵۰ متر

-

۱۳ سال

-

۲۰۰ میلیون تومان

پنج میلیون تومان

بلوار اندرزگو

۴۰ متر

یک اتاق

چهار سال

آسانسور و انباری

۱۰۰ میلیون تومان

۹ میلیون تومان

یافت‌آباد

۳۶ متر

-

شش سال

انباری و پارکینگ

۲۰ میلیون تومان

پنج میلیون تومان

یافت‌آباد

۴۰ متر

-

۲۰ سال

-

۲۰ میلیون تومان

چهار میلیون تومان

نازی‌آباد

۴۵ متر

-

۲۱ سال

-

۱۰۰ میلیون تومان

دو میلیون تومان

یافت‌آباد

۴۰ متر

یک اتاق

۱۳ سال

انباری

۱۳۰ میلیون تومان

-

میدان انقلاب

۴۵ متر

یک اتاق

۲۰ سال

انباری

۱۰۰ میلیون تومان

پنج میلیون تومان

خیابان شریعتی

۴۰ متر

-

۱۳ سال

-

۲۰۰ میلیون تومان

پنج میلیون تومان

خیابان کریمخان

۳۲ متر

-

۲۰ سال

انباری

۳۹۰ میلیون تومان

-

دریاچه چیتگر

۴۵ متر

-

۲۰ سال

-

۸۰ میلیون تومان

سه میلیون تومان

پیروزی

۴۳ متر

یک اتاق

۱۳ سال

انباری

۱۰۰ میلیون تومان

سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

 
نام:
ایمیل:
* نظر: