به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۳۴۷۰
|
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰

خبردنا: بهترین وقت برای خوابیدن را پیدا کرده اید اما نمی توانید بخوابید. چرا؟ چون خوابیدن در گرما برایتان سخت است! دمای هوا بالاتر از ۳۰ درجه گزارش شده و آن قدر گرمتان است که تمام شب را غلت می زنید و در رختخواب این رو و آن رو می شوید.

در مناطق سردسیر فصل بهار و لذت بردن از آفتاب با نسیم خنک همچنان ادامه دارد اما خیلی از مناطق مانند مناطق گرمسیر هستند که از یک ماه پیش، وارد فصل تابستان شده اند.

اگر امروز صبح با چشم‌های تار از خواب بیدار شده‌اید، به این دلیل است که بسیاری از ما در شرایط طاقت‌فرسا و گرم به سختی می‌خوابیم.

غلت زدن و چرخیدن روی تخت باعث ایجاد یک خواب آشفته در شب می شود و احتمالاً صبح ها بدخلق خواهید بود.

کارشناسان می گویند دمای مطلوب برای یک خانه راحت ۲۱ درجه است.

مهم است که بتوانید اتاق خواب خود را خنک کنید تا زمانی که هوا گرم است، خواب خوبی داشته باشید.

اگرچه ممکن است خانه‌هایمان مجهز به تهویه مطبوع نباشد، اما راه‌های ساده‌تری وجود دارد که به خنک نگه داشتن اتاق خواب شما در ماه‌های گرم‌تر و داشتن خواب بهتر در شب کمک می‌کند.

کارشناسان نکات و ترفندهای برتر خود را برای کمک به شما در خوابیدن فاش کرده اند.

کیسه آب گرم بگذارید!

اگرچه ممکن است عجیب و کمی بحث برانگیز به نظر برسد، اما کیسه آب گرم در واقع می تواند به خنک شدن اتاق شما قبل از زدن به دل رختخواب کمک کند.

اگر کیسه آب گرم خود را پر کنید و چند ساعت قبل از خواب آن را در فریزر بگذارید، در واقع یک کیسه یخ بسیار خوب می شود.

کارشناسان می گویند: «وقتی برای خواب آماده شدید، کیسه آب گرم را بین ملحفه ها قرار دهید و اجازه دهید ملحفه ها خنک شوند.»

تشک مناسب را پیدا کنید

در حالی که گرما فنری که در پشت ما فرو می‌رود را تغییر نمی‌دهد اما کارشناسان می‌گویند تشک خوشخواب در واقع می‌تواند به تنظیم دمای تخت کمک کند و خوابیدن در گرما را برایتان راحت تر کند.

تشک با محتوای پرکننده های طبیعی مانند پشم، پنبه یا بامبو می تواند انتخابی عالی برای افرادی باشد که به دلیل گرما دچار مشکل می شوند. این مواد خنک تر و به طور طبیعی ضد حساسیت هستند.

گزینه های دیگری که باید در نظر گرفت، تشک های فوم مموری ژل نسل جدید الیت است که شامل فناوری تنظیم دما هوشمند می شود. این تشک ها به شما کمک کند در تابستان خنک و در زمستان گرم بمانید.

ملحفه را عوض کنید

در حالی که تمیز نگه داشتن ملحفه به خصوص اگر از آلرژی رنج می برید اهمیت دارد، اما استفاده از ست های مختلف در تابستان می تواند برای کسانی که با گرما دست و پنجه نرم می کنند مفید خواهد بود.

ملحفه‌های پنبه‌ای خالص قابلیت تنفس دارند و می‌توانند به تنظیم سطح رطوبت دمایی شما در هنگام خواب و ایجاد احساس خواب آلودگی که همه ما از آن آگاه هستیم کمک می‌کند.

نه تنها این، بلکه پارچه‌هایی که تعداد نخ‌های بالاتری دارند و بافتشان متراکم تر است در برابر پوست ملایم تر می‌شوند. بنابراین، علاوه بر راحتی بیشتر، کمتر احساس گره خوردن یا گرفتار شدن در پارچه‌های خشن‌تری را که به خصوص به لباس شب می‌چسبند، ایجاد می کنند.

نور را محدود کنید

ممکن است فکر کنید پرده‌ها و کرکره‌ها برای جلوگیری از اوج گرفتن نور وجود دارند، اما در واقع می‌توانند در کنترل دما کمک کنند. منتها باید در نظر داشته باشید که پنجره‌های شما به چه سمتی هستند.

اتاقی که رو به جنوب است از مواد ضخیم تر و حرارتی بهره می برد تا به خنک نگه داشتن آن کمک کند.

به طور کلی، پرده‌های چوبی و کرکره‌ برای پایین نگه‌داشتن دمای خانه عالی هستند. این پرده ها به شما این امکان را می‌دهند تا با تغییر اندازه شکاف بین لت‌ها، میزان فیلتر نور را در اتاق تنظیم کنید.

چوب به عنوان یک رسانای طبیعی گرما عمل می کند و به محافظت در برابر هوای گرم در طول ماه های تابستان کمک می کند.

اما اگر می‌خواهید کاملاً جلوی نور خورشید را بگیرید، باید پرده‌های سیاه کورکننده را انتخاب کنید.

پارچه ضخیم نه تنها به تنظیم دمای خانه کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود خواب شبانه بهتری در ماه‌های روشن‌تر و صبح‌های روشن‌تر داشته باشید».

پنجره خود را تعمیر کنید

ممکن است احساس کنید خوابیدن در گرما برایتان غیر ممکن است و در گرما در حال ذوب شدن هستید، اما باز کردن پنجره ممکن است بهترین کار نباشد.

باز کردن پنجره هم مانند پرده‌ها، بستگی به این دارد که پنجره شما به چه سمتی باشد.

اگر پنجره‌های شما رو به جنوب است، بهتر است پرده‌ها یا پرده‌های خود را ببندید، یا پنجره را در حالت هواکش شب قرار دهید تا مقداری هوا وارد شود.

در حالی که اگر پنجره‌های شما رو به شمال است، توصیه می‌شود آنها را بسته نگه دارید تا از ورود هوای گرم جلوگیری شود.

خاموش کنید!

خاموش کردن وسایل برقی و همچنین کنار گذاشتن تلفن می‌تواند به شما کمک کند در این فصل گرما، از خواب دور شوید.

تکنولوژی بیش از حد قبل از خواب نه تنها برای چشم شما مضر است، بلکه می تواند بر دمای اتاق نیز تأثیر بگذارد.

پریزهای برق مقدار شگفت‌انگیزی گرما بیرون می‌دهند و می‌توانند برای الگوی خواب شما مضر باشند، مخصوصاً در ماه‌های گرم.

هر پریز برقی را که در طول شب به آن نیاز ندارید ببندید تا دمای اتاق را پایین بیاورید. این کار باعث صرفه جویی در هزینه قبض انرژی هم می شود و خوابیدن در گرما را برایتان راحت تر می کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: