به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۳۴۹۷
|
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۰
در خصوص آفت های جنگل های بلوط محیط زیست و منابع طبیعی با استفاده از تجارب کسانی که پروژه تحقیقاتی در این راستا داشتند باید اقدامات لازم را انجام دهند.

خبردنا: مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت:در سالجاری آتش سوزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این شهرستان ۹۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش"خبردنا"، علیرضا نیکروز با اشاره به اینکه در این اقدام باید از ظرفیت مساجد نیز استفاده شود، تصریح کرد: وظیفه این آموزش همگانی به هلال احمر و آتش نشانی گچساران محول شده است.

مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: استفاده از ظرفیت سازمان مردم نهاد در خصوص بحران‌ها و آتش سوزی ها بسیار موثر است.

وی گفت: در خصوص آفت های جنگل های بلوط محیط زیست و منابع طبیعی با استفاده از تجارب کسانی که پروژه تحقیقاتی در این راستا داشتند باید اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرکل ستاد بحران استانداری کهگیلویه بویراحمد اظهار کرد: باید تجهیرات مورد نیاز درمواقع ضروری در اختیار منابع طبیعی و محیط زیست گچساران قرار گیرد.
 


ایجاد بیش از ۴۸۰ کیلومتر آتش‌بر در گچساران 

روانبخش دهیم خوب فرماندار گچساران نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: چهارمین جلسه ستاد بحران ۲۵ مصوبه داشت که تمام آنها به نفع این شهرستان بوده است.

 وی بیان کرد: قبل از برگزاری این جلسه نیز کلاسهای آموزش در روستاها به خصوص مناطق مستعد آتش سوزی در گچساران برگزار شده است.

فرماندار گچساران افزود: با توجه به اقدامات انجام شده و تعامل خوب دستگاه‌ها و نهادها آتش سوزی در گچساران نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۰ درصد کاهش داشته است.

 دیهیم خوب ادامه داد: امید می‌رود که تعامل بین دستگاه‌ها بیشتر شده و در مواقع لزوم همکاری‌های لازم انجام شود.

وی گفت: افزون بر ۴۸۰ کیلومتر آتش‌بر در گچساران ایجاد شده که ۴۶۰ کیلومتر آن در جنگل و مرتع و ۲۰ کیلومتر دیگر در مناطق حفاظت شده است.

فرماندار گچساران تصریح کرد: حدود ۴ پد هلیکوپتری درگچساران برای نشست و برخاست مواقع ضروری بالگردها مهیا شده است.
 


شهامت مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویر احمد نیز تصریح کرد: در این استان کمیته پایش ساختمان‌ها را بعد از حادثه مترو پل تشکیل دادیم.

وی گفت: جداسازی آب شور و فضای سبز یک اقدام بسیار مهم بوده که باید در سطح کهگیلویه وبویراحمد اجرا شود.

 مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویر احمد عنوان کرد: ما یک سال تمام نسبت به پایش چالش‌ها بی‌تفاوت هستیم و بعد در عرض یک ماه می‌خواهیم در یک جلسه این چالش‌ها را جمع آوری کنیم.
 


علی محمد آقایی بخشدار مرکزی گچساران اظهار کرد: در بحث مهار آتش برخی ادارات کم کار هستند و به خوبی همکاری لازم را انجام نمی‌دهند.

 وی بیان کرد: روستای اسلام آباد و میر عزیز با توجه به نزدیک بودن لوله‌های انتقال آب از سد کوثر به گچساران دچار مشکلات تامین آب شرب هستند که باید مرتفع شود.
 

 

رضا قشقایی شهردار دوگنبدان ادامه داد: در مجموعه آتش نشانی این شهرستان گروه‌هایی برای مهار آتش در مواقع لزوم تشکیل داده شده است.

 وی گفت: تنها ۳۸ درصد از بافت فرسوده گچساران بازسازی شده و همچنان این محلات به عنوان یک بحران در گچساران وجود دارند.

شهردار دوگنبدان تصریح کرد: کانال‌های دفع آب های زیرزمینی و فاضلاب در گچساران خود نیز یک معضل محسوب می‌شود.
 


مهرداد کاهکش مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران نیز خاطرنشان کرد: شرکت نفت گچساران پاسخگوی کمک ادارات در حوزه خود بوده و اگر کاری شرکت نفت گچساران انجام می‌دهد برای مردم خودش است، این شرکت ۹ ایستگاه آتش‌نشانی و ۸ درمانگاه دارد.

وی بیان کرد: شرکت نفت می‌تواند در مواقع لزوم به میدان آمده و کمک کند، شرکت نفت و گاز گچساران نیروگاه برق دارد که یکی در گچساران با توان ۲ مگابایت که برق منازل نفت را از تاسیسات و ناحیه صنعتی گچساران تامین می‌کند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با بیان اینکه این نیروگاه ها توانسته تا حدود زیادی بار مصرف برق را از دوش شرکت تولید و توزیع نیروی برق شهرستان کم کند، اظهار کرد: ما برای روشنایی معابر خود از برق شهر گچساران استفاده نمیکنیم، نیروگاه گوره و پا زنان نیز وجود دارند که خود در کاهش بار مصرفی برق تاثیر بسزایی دارند.

کاهکش گفت: اطلاع رسانی های زیادی از طریق بروشور و پرتال در خصوص برق به منازل نفت انجام شده است.

وی افرود: شرکت نفت ۱۱۱ حادثه را در گچساران در سال گذشته کمک رسانی کرده است.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۰
0
0
امسال حوزه گچساران بارانی نبارید که علف رشد کنه علف کم باشه آتش سوزی هم کمتره
نام:
ایمیل:
* نظر: