به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۳۸۱۸
|
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹
رییس مجلس :
پتروشیمی دهدشت با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن مواد پتروشیمی و اشتغالزایی ۲۴۰ نفر قرار بود پس از یک هزار روز به بهره برداری برسد.

خبردنا: رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات منابع مالی و ارزی پتروشیمی دهدشت با برنامه ریزی های انجام شده بزودی برطرف و تامین اعتبار خواهد شد.

به گزارش"خبردنا"،  محمد باقر قالیباف روز سه شنبه پس از بازدید از پتروشیمی دهدشت طی نشستی در محل این کارخانه  اظهارداشت: با برنامه ریزی های انجام شده مشکلات تامین منابع مالی این پروژه به جد پیگیری خواهد شد.

وی با اشاره به پیشرفت ۳۰درصدی این پروژه ، بیان کرد: مشکلات برق این طرح با برنامه ریزی از سوی وزارت بصورت پایدار تامین خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس نیز در این نشست گفت:  ۱۲۲ میلیون ارزش سرمایه گذاری این طرح است که تاکنون ۸۰۰ میلیارد هزینه شد.

حسن نشان زاده افزود: پیش بینی می شود این طرح در سال ۱۴۰۳ راه اندازی و تولید تجاری داشته باشد.

پروژه پتروشیمی دهدشت یکی از زنجیره‌های با ارزش هلدینگ خلیج فارس است که به خاطر طولانی شدن روند اجرا ، ادامه طرح نیاز به توسعه و کمک همه جانبه دارد.

پتروشیمی دهدشت به شرکت‌های پایین‌دستی بیدبلند و پتروشیمی گچساران مرتبط  می باشد و در این چرخه بسیار با اهمیت است.

 در حال حاضر ۵۰۰ نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند که ۷۰ درصد آنها را نیروهای بومی تشکیل می‌دهند.

عملیات اجرایی ساختمان‌های صنعتی و دیوارهای حائل پتروشیمی دهدشت اجرا شده و روند اجرایی طرح با سرعت خوبی در حال اجرا است.

عملیات اجرایی پتروشیمی دهدشت در سال ۱۳۸۶ در زمینی به مساحت ۱۱۰ هکتار در دشت کلاچوی دهدشت به زمین زده شد.

پتروشیمی دهدشت با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن مواد پتروشیمی و اشتغالزایی ۲۴۰ نفر قرار بود پس از یک هزار روز به بهره برداری برسد.

ساخت پتروشیمی دهدشت در کهگیلویه و بویراحمد در سه فاز پیش بینی شده است.

کارخانه پتروشیمی دهدشت در دشت چهار هزار و ۵۰۰ هکتاری «کلاچو» در پنج کیلومتری دهدشت مرکز شهرستان ۱۳۲ هزار نفری کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد احداث می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: