به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۳۹۴۸
|
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵

خبردنا: رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به سوالی در رابطه با اینکه آیا ارز ۴۲۰۰ تومانی بازخواهد گشت؟ گفت: این اتفاق نخواهد افتاد.

میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه ۲۲ تیر) هیات دولت درباره مصوبات سفرهای استانی دولت گفت: سال گذشته پرداخت تعهدات سفرهای استانی ۱۳۵ درصد بوده و بیش  از اینکه تعهد کرده بودیم، انجام پرداخت کردیم  و از ماه آینده پرداخت‌های ما نیز افزایش خواهد یافت.

وی افزود: ما تعهد دادیم برای مصارف کشور استقراض نکنیم و بر این تعهد هستیم. در ماه جاری ۱۲ هزار میلیارد تومان برای مصارف عمرانی گذاشتیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه درباره رتبه‌بندی معلمان و اعتبار آن گفت: ۶ هزار میلیارد تومان این ماه برای رتبه‌بندی معلمان در نظر گرفتیم؛ پرداخت‌های ما در سقف بودجه انجام می‌شود و حدود ۳۶ هزار میلیارد تومان برای این کار در نظر گرفته شده است.

میرکاظمی درباره اینکه آیا ارز ۴۲۰۰ تومانی بازخواهد گشت؟ بیان کرد: این اتفاق نخواهد افتاد، مثلا قیمت گندم تغییر نمی‌کند ولی ما برای آن مابه التفاوت ریالی می‌دهیم و این برای دارو و نان پرداخت می‌شود و الباقی آزاد شده و پرداخت‌هایی که در سازمان هدفمندی پرداخت شده برای حمایت از مردم در قبال همین آزادسازی‌هاست. در سایر کشورها هم یکی از بحران‌های جدی افزایش قیمت انرژی و مواد غذایی است و ما تلاش کردیم با پرداخت‌ها از مردم‌مان حمایت کنیم تا از این افزایش قیمت‌ها در سطح جهانی، به مردم آسیبی وارد نشود.

نام:
ایمیل:
* نظر: