به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۳۹۶۴
|
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد از وقوع یک فقره قتل تبعه افغان و دستگیری قاتل وی در بویراحمد خبر داد. .

به گزارش خبردنا، سرهنگ"سعید بالش زر" در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: درپی دریافت خبری مبنی بر وقوع یک فقره قتل در بخش سپیدار از توابع شهرستان بویراحمد بلافاصله اکیپی از کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی و تشخیص هویت به همراه بازپرس ویژه قتل و پزشکی قانونی به محل وقوع حادثه اعزام شدند.

وی افزود: در بررسی مأموران مشخص شد که شخصی از اتباع خارجی حدود ۱۸ ساله تبعه افغانستان دربخش سپیدار مرکزی به شغل کارگری مشغول بوده و روز وقوع حادثه درحالی که با یکی از هم وطنان افغان خود در منزل اجاره ای حضور داشته به قتل رسیده و قاتل که حدود ۳۰ ساله بوده پس از ارتکاب قتل متواری گردیده که موضوع ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

بالش زر تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی با تلاش شبانه روزي و انجام اقدامات پلیسی گسترده قاتل را که پس از ارتکاب قتل به یکی از روستاهای اطراف منطقه چیتاب از توابع شهرستان بویراحمد متواری شده و با هویت جعلی دیگر به شغل چوپانی مشغول بود را شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان در ادامه بیان داشت: قاتل در بازجویی های اولیه ضمن اعتراف به قتل بیان داشت که جهت کارگری به منطقه سپیدار بویراحمد عزیمت و در انجا باچند نفر از هم وطنان خودم آشنا و در یک منزل اجاره ای باهم حضور داشتیم که روز حادثه پس از اینکه با مقتول درمنزل تنها شدم مقتول را به قتل رسانده وانگیزه خود از قتل را اختلافات شخصی عنوان کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان در پایان با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد، خاطرنشان کرد: درسال جاری متاسفانه در مجموع ۹ فقره قتل درسطح استان بوقوع پیوسته که از این تعداد ۳ فقره اش از اتباع افغانی بوده که توسط هم وطنان افغان خود به قتل رسیده اند و بیش از ۸۰ درصد قتل ها براثر درگیریهای فردی و جمعی به وقوع پیوسته است

نام:
ایمیل:
* نظر: