به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۴۰۲۱
|
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵

خبردنا: در حالی ماجرای درگیری در یکی از اتوبوس‌های بی. آر. تی تهران بر سر حجاب در روزهای اخیر بحث برانگیز شده که روزنامه همشهری در مطلبی تلویحا از برخورد با خانم تذکر گیرنده حجاب دفاع کرده است.

 
 

تحلیل متفاوت از ماجرای حجاب در اتوبوس BRT

محسن مهدیان طی یادداشتی در این رابطه نوشت:

* ماجرای اخیر حجاب در اتوبوس تاریخی شد. ماجرا را از روی فیلم مرور کنیم.

* دختر نوجوان و محجبه، به کشف حجاب در اتوبوس اعتراض می‌کند و تذکر لسانی می‌دهد. طرف مقابل وی را از اتوبوس بیرون می‌اندازد. بعد هم فیلم گرفته و منتشر می‌کند. بقیه مردم نیز در حجاب متنوع در حیرت هستند. جمله آخر را داشته باشید؛ حرف اصلی همین‌جاست.

* و اما پس از فیلم؛ چند روز بعد فرد هتاک دستگیر شد. سالومه مجری شبکه انگلیسی من‌وتو نیز تلفن و آدرس خانواده دختر نوجوان را از عوامل داخلی گرفته و در تماس تلفنی آنها را تهدید می‌کند و بعد هم این بی‌شرمی را با افتخار در توییتر گزارش می‌کند.

* ماجرای اتوبوس تاریخی شد، چون نشان داد که حجاب بهانه است. همان‌ها که با تحریم‌های اقتصادی سفره مردم را تنگ کردند، همان‌ها پروژه کشف حجاب را پیش می‌برند.

* مردم ما با هر سطحی از حجاب، خود را محجبه می‌دانند. حتی آنها که عرفا شل‌حجاب هستند، خود را محجبه می‌دانند. بی‌حجابی در ایران ناشی از سبک زندگی است نه بی‌عفتی و بی‌حیایی. اینها مردمند. همان جماعت حیرت‌زده اتوبوس.

نام:
ایمیل:
* نظر: