به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۴۰۴۱
|
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵

خبردنا: بسیاری از اپلیکیشن‌ها به شما امکان می‌دهند که پیام‌های ناپدید شونده برای سایر کاربران ارسال کنید.

اگرچه دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است به چنین قابلیتی علاقمند شوید، اما همه‌ی این اپلیکیشن‌ها کنترل یکسانی روی مدت‌ زمان ماندگاری این پیام‌ها به کاربران نمی‌دهند. در ماه مه، خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه واتساپ روی قابلیت جدیدی برای اضافه شدن چت‌های فعلی به این سیستم زمان‌بندی‌شده کار می‌کند. اکنون اما در جدیدترین نسخه‌ی بتای واتساپ، این قابلیت در اختیار برخی کاربران قرار گرفته است.

هر آنچه که باید درباره قابلیت جدید واتس‌اپ بدانید

در همین راستا افشاگر معروف اطلاعات و قابلیت‌های واتساپ یعنی «WABetaInfo» در تازه‌ترین گزارش خود آورده که نسخه‌ی ۲.۲۲.۱۶.۸ بتای واتساپ، قابلیت تنظیم چندین چت فعلی به حالت پیام‌های ناپدیدشونده را با تنظیمات پیش‌فرض شما ارائه می‌کند. قبل از این، صفحه‌ی تنظیمات این بخش فقط شامل گزینه‌هایی بود که به شما امکان می‌داد مدت زمان قبل از حذف پیام‌ها را برای همه چت‌های جدید تعیین کنید. اما با این به‌روزرسانی، کاربران اکنون می‌توانند تایمر یکسانی را برای چت‌های موجود به انتخاب خود اعمال کنند.

هر آنچه که باید درباره قابلیت جدید واتس‌اپ بدانید

این احتمال وجود دارد که واتساپ دسترسی به این بخش را با اضافه کردن میانبر راحت‌تر از قبل کند. اما در حقیقت بسیاری از کاربران از این قابلیت استفاده نمی‌کنند و همین عامل نیز ممکن است واتساپ را از اعمال این کار منصرف کند. کاربران برخی نسخه‌های بتا می‌توانند این قابلیت را مورد آزمایش قرار دهند. در هر صورت باید صبر کرد و دید که آیا این قابلیت برای همه‌ی کاربران نسخه‌ی عمومی واتساپ منتشر خواهد شد یا نه.

پیام‌رسان واتساپ در مقایسه با سایر رقبای خود نظیر تلگرام سرعت توسعه و پیشرفت کندی دارد و بسیاری از کاربران آن هم از این موضوع گله‌مند هستند. این شرکت برای اضافه کردن یک قابلیت بسیار معمولی اما کاربردی زمان زیادی را صرف می‌کند و معمولا قابلیت‌های جدیدی که به پلتفرم اضافه می‌شوند، الگوبرداری شده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان دیگر است. این موضوعات با توجه به نامحدود بودن منابع مالی این پیام‌رسان متعلق به متا کمی عجیب به نظر می‌رسد، اما باید اشاره کنیم که واتساپ سعی در بهبود این روند نیز دارد.

آخرین خبرها در مورد قابلیت‌های جدید واتساپ حاکی از آن است که این پیام‌رسان متعلق به متا روی قابلیت جدیدی به نام نشانگر پاسخ به استاتوس کار می‌کند که در واقع این قابلیت ریپلای‌های استاتوس کاربران را با نشان دادن علامتی از پیام‌های عادی جدا می‌کند. این قابلیت جدید واتساپ یک نشان منحصربه‌فرد را به پاسخ‌های استاتوس کاربران اضافه می‌کند تا کاربران بدون ورود به صفحه‌ی چت بتوانند پیام‌های عادی را از پاسخ‌های استاتوس تشخیص دهند. در واقع این به‌روزرسانی جزئی به شما کمک خواهد کرد تا سریع‌تر بتوانید به پاسخ‌های استاتوس سایر کاربران واکنش نشان دهید.

همچنین کاربران واتساپ اکنون می‌توانند آخرین بازدید و تصویر خود را از افراد خاص پنهان کنند. تا پیش از این، شما فقط سه گزینه را مشاهده می‌کردید که شامل همه، مخاطبین من و هیچ‌کس می‌شد (Everyone ،My contacts ،Nobody)؛ اما اکنون یک گزینه‌ی «My contacts except» هم به آن‌ها اضافه شده به این معنی که «مخاطبین من به جز…». بدین ترتیب کاربر می‌تواند اطلاعات خود را اعم از تصویر پروفایل، آخرین بازدید و اطلاعات فردی از یک سری مخاطبین خاص هم پنهان کند.

ویژگی Communities، یکی دیگر از قابلیت‌هایی است که قرار است به‌زودی در اختیار عموم قرار گیرد. این قابلیت به صورت تب اختصاصی در قسمت سمت چپ صفحه‌ی چت به جای آیکون دوربین قرار خواهد گرفت. تب Communities به کاربران واتساپ این اجازه را می‌دهد تا گروه‌های جدیدی بسازند و بسیار آسان‌تر از قبل به این گروه‌ها دسترسی داشته باشند.

هر آنچه که باید درباره قابلیت جدید واتس‌اپ بدانید

همچنین طبق جدیدترین پست «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا در فیس‌بوک، قابلیت انتقال چت اندروید به iOS به‌زودی در دسترس کاربران واتساپ قرار می‌گیرد. در حال حاضر، این ویژگی به صورت بتا در دسترس است و به کاربران امکان می‌دهد همه‌ی اطلاعات حساب کاربری واتساپ خود را از جمله چت‌ها، عکس پروفایل، تاریخچه‌ی چت‌ها، رسانه‌ها و حتی تنظیمات را از سیستم‌عامل اندروید به iOS منتقل کنند. همانطور که انتظار می‌رود، واتساپ این ویژگی را به تدریج عرضه می‌کند و ممکن است مدتی طول بکشد تا به همه‌ی کاربران سراسر جهان برسد.

نام:
ایمیل:
* نظر: