به روز شده در: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
کد خبر: ۵۴۳۶۲
|
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳

خبردنا: همان‌گونه‌که بار‌ها شنیده‌ایم یکی از وعده‌های مهم غذایی در درازای روز صبحانه است. صبحانه انرژی لازم برای تمام روز را برای بدن انسان فراهم می‌کند و روزی پرانرژی با خوردن یک صبحانه خوب به‌وجود می‌آید. درواقع صبحانه ذهن را شاداب، بدن را از خمودگی بیدار و سوخت کافی را برای بدن تامین می‌کند.

صبحانه برای افراد و به ویژه برای کودکان بسیار مهم است چراکه آن‌ها را برای ادامه روز آماده می‌کند و ذهنشان را به جای اندیشیدن به شکم خالی به سمت کار و فعالیت هدایت می‌کند و هم‌چنین مدام به‌دنبال خوردن خوراکی‌های ناسالم نیستند. اما به‌راستی چگونه می‌توان به بچه‌ها صبحانه داد؟ اگر شما هم فرزندی دارید که از خوردن صبحانه فراریست این موارد را هم آزمایش کنید شاید بتوانید با این ترفند‌ها او را به خوردن صبحانه تشویق کنید.

پیشنهاد‌های جذاب برای صبحانه خوردن کودکان

پیشنهاد‌های کاربردی برای تشویق کودکان به خوردن صبحانه

به گزارش جامعه ۲۴، بچه‌ها برای نخوردن صبحانه هرروز بهانه می‌آورند برای نمونه مدام می‌گویند که گرسنه نیستند و میلی برای خوردن صبحانه ندارند. درواقع شما باید بیاموزید چگونه برخورد کنید و از چه راه‌کاری در این‌گونه مواقع استفاده کنید.

همیشه پیشنهاد غذایی داشته باشید

در این موقعیت شما می‌توانید از پیش در ذهن خود پیشنهاداتی داشته باشید تا به‌محض شنیدن بهانه‌ای برای نخوردن صبحانه آن را رو کنید. می‌توانید پیشنهاداتی خوشمزه برای بچه‌ها داشته باشید پیشنهاداتی مانند شیر یا میوه یا هر چیزی که ممکن است بچه‌ها را به وجد آورد و به خوزدن صبحانه تشویق کند.

همه بچه‌ها ساندویچ را دوست دارند

شما در این راه می‌توانید از خود آن‌ها کمک بگیرید. همه بچه‌ها ساندویچ را دوست دارند شما می‌توانید با کمک خودشان ساندویچ‌های نان و کره و مربا، عسل و خامه، گردو و پنیر و سبزی و مانند آن را درست کنید و با هم میل کنید.

اگر فرزندانتان به مهدکودک یا مدرسه می‌روند یکی از راه‌های تشویق‌ کردن آن‌ها به خوردن صبحانه این است که ظرف غذایی زیبا برایشان تهیه کنید و ساندویچ را درون آن و در کیفشان بگذارید. این‌گونه آن‌ها به خوردن صبحانه تشویق می‌شوند.

پیشنهاد‌های جذاب برای صبحانه خوردن کودکان

برنامه‌ریزی داشته باشید

همیشه صبح‌ها افراد و به‌ویژه بچه‌ها سخت‌تر از همیشه می‌توانند آماده شوند و وقت کم می‌آورند و همین موضوع ممکن است سبب شود آن‌ها بهانه وقت را بیاورند و از خوردن صبحانه امتناع کنند.

پس از شب پیش به بچه‌ها کمک کنید و به آن‌ها یادآوری کنید که وسایلشان را آماده کنند تا صبح برای این کار‌ها وقت خود را صرف نکنند. شما هم می‌توانید از شب پیش برخی از کار‌ها مانند آماده‌کردن خوراکی‌ها را انجام دهید، میوه‌ها را خرد و آماده کنید تا در وقت صرفه‌جویی کرده باشید. خوراکی‌های مختلف را روی میز بچینید تا بچه‌ها در انتخاب، تنوع داشته باشند.

پیشنهاد‌های جذاب برای صبحانه خوردن کودکان

کمک‌ گرفتن از موسیقی

صبح‌ها برای خود و خانواده و فضایی که آماده می‌کنید برنامه داشته باشید. زودتر از دیگران بیدار شوید و موسیقی ملایم و کلاسیک بگذارید و این را به برنامه‌ای همیشگی تبدیل کنید تا برای دیگر اعضای خانواده هم به خو و عادت تبدیل شود.

دیگر اعضای خانواده را بیدار کنید و از آن‌ها هم بخواهید در آماده‌کردن وسایل صبحانه به شما کمک کنند این‌گونه آن‌ها و به‌ویژه کودکان برای خوردن صبحانه از خود رغبت و اشتیاق نشان می‌دهند.

تنوع خوراکی داشته باشید

همیشه یک نوع خوراکی برای صبحانه آماده نکنید. با بچه‌ها در این مورد صحبت کنید و برای صبحانه برنامه غذایی گوناگون داشته باشید.

می‌توانید هر روز یک خوراکی را درنظر بگیرید و برای آن از شب پیش برنامه‌ریزی کنید خوراکی‌هایی مانند املت، نیمرو، املت قارچ، حلیم، پنکیک، نان و پنیر و گردو، نان و کره، خامه و عسل و... . تنوع بسیار است تنها به اندکی وقت‌گذاشتن و اندیشیدن نیاز دارید.

نام:
ایمیل:
* نظر: