به روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۵۴۴۹۷
|
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹

خبردنا: ثروتمندترین فرد جهان در توئیتر نوشت که در حال خریدن باشگاه منچستریونایتد است.

 
 

تازه‌ترین رویاپردازیِ ثروتمندترین مرد جهان

«ایلان ماسک» که علاوه بر ثروتش با اظهارنظرهای جنجالی‌اش هم شهرت زیادی دارد، با انتشار توئیتی به صدر اخبار ورزشی جهان رفت. او با یک جمله کوتاه نوشت که «دارم منچستریونایتد را می‌خرم.»

مشخص نیست او این جمله را به شوخی گفته یا واقعاً قصد خرید این باشگاه انگلیسی را دارد.

تازه‌ترین رویاپردازیِ ثروتمندترین مرد جهان

ماسک با ۲۶۵.۷ میلیارد دلار، با فاصله زیاد نسبت به نفر دوم، در صدر فهرست ثروتمندترین افراد جهان طبق رده‌بندی سایت فوربس قرار دارد. شرکت خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس‌ایکس از جمله املاک او هستند.

این میلیاردر جنجالی چند ماه قبل به توئیتر پیشنهاد داد تا با رقم نجومی ۴۴ میلیارد دلار این شبکه اجتماعی را بخرد که مورد پذیرش توئیتر هم قرار گرفت. اما پس از چند ماه با این ادعا که توئیتر درباره کاربران جعلی خود اطلاعات درستی نداده، از پیشنهاد خود منصرف شد.

او همچنین با توئیت‌هایی که درباره رمزارزها می‌کرد هم بسیار معروف می‌شد. هر توئیت او ارزش این رمزارزها را به‌شدت بالا و پایین می‌برد و به همین دلیل فعالان این بازار همواره عملکرد او را دنبال می‌کردند.

خانواده آمریکایی «گلیزر» در سال ۲۰۰۵ باشگاه منچستریونایتد را با مبلغ ۹۵۵.۵۱ میلیون دلار خریدند. در این سال‌ها بارها هواداران باشگاه به مالکین تیم محبوب خود اعتراض می‌کردند. حتی در هفته دوم فصل جدید لیگ برتر انگلیس که منچستریونایتد دومین شکست فصل را تجربه کرد تا در قعر جدول رده‌بندی قرار بگیرد، یک پارچه‌نوشته از سوی هواداران در ورزشگاه نصب شده بود که روی آن این عبارت به چشم می‌خورد: «یونایتد برای فروش.»

تازه‌ترین رویاپردازیِ ثروتمندترین مرد جهان

نام:
ایمیل:
* نظر: