به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۶
کد خبر: ۵۵۳۱۴
|
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۶

خبردنا: فردی ادعا کرده که با چاپ سه بعدی بیش از ۱۰۰ اسلحه، آن‌ها را به قیمت ۲۱ هزار دلار به یک برنامه ایالتی فروخته است.

مردی در شمال ایالت نیویورک ادعا کرده که با چاپ سه بعدی بیشتر از ۱۰۰ اسلحه گرم کوچک و فروش آن‌ها به دفتر دادستان کل به مبلغ ۲۱ هزار دلار، توانسته از برنامه باز خرید اسلحه ایالاتی سوء استفاده کند.

طبق گزارش ایستگاه خبری WKTV نیویورک، این مرد که خودش را فقط با عنوان «Kem» برای رسانه‌ها معرفی کرده، گفت که این ایده در هنگام جستجو و کاوش در توییتر به ذهنش خطور کرده است.

کلاهبرداری ایالتی با چاپ سه بعدی اسلحه

کلاهبرداری عجیب و غریب با فروش اسلحه سه‌بعدی!

او توضیح می‌دهد که در این شبکه اجتماعی، افرادی را دیده که شاید به شوخی درباره اسلحه‌های سه‌بعدی توییت می‌کنند تا از طریق برنامه بازخرید اسلحه «Cash for Guns» نیویورک آن‌ها را بفروشند. در این برنامه، ساکنان می‌توانند اسلحه گرم خود را با پول نقد معامله کنند. همین موضوع الهام بخش Kem شد تا چاپگر سه بعدی ۲۰۰ دلاری خود را که برای کریسمس خریداری کرده بود، آماده چاپ اسلحه کند.

او توضیح می‌دهد که با استفاده از چاپگر، دسته‌ای از گیرنده‌ها و قاب‌های مختلف سلاح گرم را به‌صورت سه‌بعدی پرینت کرده و پس از طی کردن یک مسافت شش ساعته به شهر یوتیکا، نیویورک، موفق شده تا در رویداد خرید اسلحه اداره پلیس آن شهر، سلاح‌ها را معامله کند.

در مجموع، این فرد ادعا می‌کند که ۲۱ هزار دلار با فروش این سلاح‌های سه بعدی دریافت کرده و تمام این پول‌ها به صورت «کارت‌های هدیه ۵۰۰ دلاری» به او داده شده است.

کلاهبرداری عجیب و غریب با فروش اسلحه سه‌بعدی!

همچنین بیانیه‌ای که توسط دفتر ایالاتی به رسانه خبری Utica ارسال شده، داستان Kem را تایید می‌کند. در این بیانیه ضمن «طمع‌آمیز» خواندن کار این فرد آمده است: «شرم آور است که این قرد از برنامه‌ای سوء استفاده کرده که با موفقیت هزاران اسلحه را از خیابان‌ها خارج کرده تا از جوامع ما در برابر خشونت محافظت کند.»

توانایی چاپگرهای سه‌بعدی در ساخت سلاح‌های گرم از زمان‌ها قبل باعث نگرانی جوامع مختلف شده است. با این حال، این فناوری چندان نتوانست به سخت‌افزار انقلابی جدیدی که درباره آن وعده داده شده، تبدیل شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: