به روز شده در: ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۵
کد خبر: ۵۵۳۹۸
|
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰

خبردنا: دیلی میل افشا کرد که اطلاعات شخصی لیز تراس، نخست وزیر بریتانیا در فضای مجازی به بیرون درز کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، دیلی میل می‌نویسد هکرها شماره تلفن همراه لیز تراس، نخست وزیر بریتانیا و ۲۵ عضو دیگر دولت را منتشر کردند.

بر این اساس در سایت مجرمان سایبری که این روزنامه نام آن را ذکر نمی‌کند، داده‌های کواسی کوارتنگ، وزیر خزانه داری، بن والاس، وزیر دفاع، جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه، سوئلا براورمن، وزیر کشور و سایر مقامات در دسترس عموم مردم قرار گرفته است.

طبق گزارش این نشریه، اطلاعات را می‌توان تنها با ۶.۴۹ پوند به دست آورد؛ دولت بریتانیا شروع تحقیقات را اعلام کرده و تصریح کرده که برخی از داده‌ها قدیمی هستند. با این حال، همانطور که در مقاله اشاره شد، روزنامه نگاران تحقیقات شخصی انجام دادند و مطمئن شدند که شماره ذکر شده واقعاً از سال ۲۰۱۱ توسط تراس استفاده می‌شده است.

این روزنامه می‌نویسد: زمانی که خبرنگار ما شماره تلفن نخست وزیر را در واتس اپ اضافه کرد، عکس پروفایل نخست وزیر که در کریسمس گذشته گرفته شده بود، در پروفایل او ظاهر شد.

در مقابل این پس‌ زمینه، نگرانی‌هایی در میان کارشناسان امنیتی و جرایم سایبری وجود دارد. "این واقعیت که شماره تلفن نخست وزیر و همکاران کابینه او آنلاین است نشان‌دهنده یک نقض امنیتی فوق‌العاده است."

سرهنگ فیلیپ اینگرام، افسر سابق اطلاعاتی بریتانیا و کارشناس امنیت سایبری، گفت: این واقعاً تکان دهنده و نگران کننده است و باعث ناآرامی در دولت خواهد شد.

پیش از این رسانه‌ها گزارش داده بودند که هکرها اطلاعات شخصی مارسلو ربلو دی سوزا، رئیس جمهور پرتغال را منتشر کرده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: