به روز شده در: ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵
کد خبر: ۵۵۴۵۴
|
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵

خبردنا: رسانه‌های عراقی متن نامه رهبر جریان صدر به فرمانده سپاه قدس ایران را منتشر کرده‌اند، تاریخ این نامه مربوط به ماه مارس گذشته مصادف با نیمه‌شعبان است.

انتشار متن نامه مقتدی‌صدر به سردار قاآنی

به نقل از العالم، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر در این نامه که خبرگزاری «السومریه‌نیوز» آن را منتشر کرده، خطاب به سردار «اسماعیل قاآنی» نوشته است:

«حاج اسماعیل قاآنی، ولادت امام و رهبرمان و بنیانگذار دولت عدل حق در سراسر جهان را به شما تبریک می‌گویم و از خداوند متعال خواستارم که ما و شمار را در این پیروزی ثابت‌قدم نگه‌بدارد.

یکی از الطاف خداوندی برای ما عراقی‌ها این است که خداوند به همسایه‌مان، جمهوری اسلامی ایران را عطا فرموده است تا عراق و ایران به عنوان دو همسایه از یکدیگر در سختی‌ها و خوشی‌ها دفاع کنند… به‌ویژه بعد از سقوط دیکتاتور ظالمی که ما و شما از آن رنج می‌بردیم؛ بنابراین عراق متعهد خواهد ماند تا زمین و آسمانش نقطه شروعی برای حمله به کشور شما نباشد، امیدواریم که شما نیز به آن پایبند بمانید؛ زیراعدم پایبندی، ما را به شدت آزار خواهد داد و همچنین (عدم پایبندی) عاملی خواهد شد که دیگران به بهانه‌هایی به ما تعدی کنند و این چیزی است که شما آن را قبول ندارید، بلکه همانطور که می‌دانید عراق کشور اصلی تشیع است و در آن ۷ تن از امامان شیعه هستند. در حالی‌که طرف‌هایی برای بمباران مراقد شهدا در کمین نشسته‌اند.

ما نمی‌خواهیم جمهوری اسلامی دلیل و دستاویزی برای دیگران، (خواه) از جنوب و (خواه) از شمال و حتی رژیم صهیونیستی برای بمباران عراق و اماکن مقدس آن باشد.

اگر ما بپذیریم که شما به ما حمله کنید بهانه‌ای برای دیگران نیز ایجاد خواهد شد که ما را بمباران کنند… در حالی‌که عراق، مانند (کشور) شما، کشوری مستقل است و خداوند شما را از هر شری حفظ کند… هدف قرار دادن دشمن در خاک عراق به این طریق انجام نمی‌شود بلکه از طریق روش‌های دیپلماتیکی که در سطح جامعه جهانی رایج و معمول است؛ بنابراین بایستی زبان گفتگو با دولت و با طرف‌های ذی‌ربط را غالب کرد تا این دو کشور پشتیبانی غیرقابل نفوذ در مقابل دشمنان باقی بمانند… ما آمادگی کامل را برای همکاری در این زمینه داریم یعنی ما در تلاش برای گفتگو و بستن تمام مناطق دشمن هستیم که خاک ایران را هدف قرار می‌دهد.

من یقین دارم که رهبر جمهوری اسلامی از کسانی هستند که بر قدرت عراق و تشیع تأکید دارد تا به این کشور، از جایی که می‌دانید و یا نمی‌دانید، آسیبی وارد نشود. »

این نامه درحالی منتشر شده که تاریخ آن نشان مربوط به اسفندماه سال گذشته است و در روزهای اخیر ایران به دلیل تحرکات و فعالیت‌های گروهک‌های تجزیه طلب در مناطق شمالی عراق به این پایگاه‌ها حمله کردند. روابط عمومی سپاه اعلام کرده بود: «این عملیات تا دفع موثر تهدید و برچیده شدن مقرهای گروهک‌های تروریستی و اقدام مقامات اقلیم به تعهدات و مسئولیت‌های خود، با قاطعیت ادامه خواهد داشت.»

انتشار متن نامه مقتدی‌صدر به سردار قاآنی

نام:
ایمیل:
* نظر: