به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۵۴۸۸
|
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵
ضروری است والدین دانش آموزان با تعامل و مشارکت بیشتر در خصوص تعامل بین منزل، مدرسه و مسجد مشارکت تا دانش آموزان در کنار تحصیل به تهذیب نفس بپردازند.

خبردنا: جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه گفت:کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی در دیشموک نیازمند همکاری آموزش و پرورش و بسیج است.

به گزارش"خبردنا"، سرهنگ دوم پاسدار بیژن شریفی در جلسه معارفه فرمانده جدید حوزه شهدای دانش آموزی دیشموک با اشاره به ضرورت همکاری آموزش و پرورش و بسیج افزود: فعالیت و همکاری مضاعفبسیج و آموزش و پرورش سبب کاهش برخی از آسیب‌های اجتماعی بخش دیشموک همچون قتل نفس می‌شود.

به گفته جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه : حوزه شهدای دانش آموزی با همکاری آموزش و پرورش می‌تواند بیشترین نقش در کاهش این آسیب اجتماعی در بخش دیشموک را داشته باشند.

جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه با اشاره به ضرورت همکاری آموزش و پرورش جهت اختصاص مکانی برای فعالیت‌های مضاعف بسیج دانش آموزی گفت: ضرورت دارد تا آموزش و پرورش چند اتاق در آموزش و پرورش در اختیار بسیج دانش آموزی قرار داده تا کار‌های فرهنگی با محوریت بسیج در مدارس رونق یاید.

حجت الاسلام راوند امام جمعه دیشموک با اشاره به تعامل بین منزل، مدرسه و مسجد گفت: ضروری است والدین دانش آموزان با تعامل و مشارکت بیشتر در خصوص تعامل بین منزل، مدرسه و مسجد مشارکت تا دانش آموزان در کنار تحصیل به تهذیب نفس بپردازند.

او با اشاره به وجود برخی از آسیب‌های اجتماعی در بین دانش آموزان افزود: اجرای کار‌های مستمر فرهنگی زمینه ساز رفع آسیب‌ها بوده که این مهم نیازمند کار فرهنگی بیشتر است.

فرزاد بینا فرمانده حوزه شهدای دانش آموزی دیشموک با اشاره به محور‌های مهم بسیج دانش آموزی گفت: حفظ و ارتقای معرفت دینی دانش آموزان بسیجی، تعامل بین منزل، مسجد و مدرسه، توجه به تندرستی و آمادگی دفاعی دانش آموزان بسیجی از برنامه‌های پیش رو بسیج دانش آموزی است.

وی افزود: بسیج دانش آموزی با تعامل مضاعف در جهت ارتقای برنامه‌های فرهنگی تلاش می‌کند.

اسفندیار مختاری مدیر نهاد پیشرفت و آبادانی بنیادعلوی بخش دیشموک با اشاره به کمک‌های بنیادعلوی به مدارس گفت: دو میلیارد و پانصد میلیون تومان تجهیزات آموزشی همچون پروژکتور، کامپیوتر، تأمین چمن مصنوعی تا ۶۰ میلیون تومان، گازکشی، نصب بخاری تا ۷۰ میلیون تومان طی سال‌های گذشته و امسال در سطح مدارس دیشموک انجام شد.

وی افزود: ۸۰۰ جلد کتاب درسی برای توزیع در بین دانش آموزان خریداری تا نماز ترویج شود.

مختاری ادامه داد: بنیادعلوی آمادگی دارد تا با همکاری بسیج دانش آموزی و آموزش و پرورش برای رفع مشکلات فرهنگی تلاش کند تا مردم و جامعه هدف توانمند شوند.

حیات الله لایقی معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش با اشاره به وجود بیش از ۵ هزار دانش آموز در دیشموک گفت: از این تعداد قریب به سه هزار نفر دارای پرونده بسیجی هستند.

وی افزود: دانش آموزان بسیجی دیشموکی تاکنون رتبه‌های خوبی در جشنواره دانایی و توانایی کسب کردند که طرح شهید بهنام محمدی در مدرسه حجاب در حال برگزاری است.

گفتنی است در پایان این جلسه فرزاد بینا به عنوان فرمانده جدید حوزه شهدای دانش آموزی دیشموک معرفی و از زحمات  آرش مشرف تجلیل شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: