به روز شده در: ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۵
کد خبر: ۵۵۴۸۹
|
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸
از آنجا که طرح های بزرگی چون موج های آبی سال ها به دلیل کمبود اعتبار نیمه تمام مانده بخش قابل توجهی از اعتبارات به این طرح ها تزریق می شود تا این استان در کنار طبیعت بکر صاحب امکاناتی نوین برای افزایش جذب ایرانگردان و جهانگردان شود.

خبردنا: بانک های مختلف از جمله کارآفرینی امید، مسکن ، کشاورزی ، قرض الحسنه مهرایران و توسعه تعاون به عنوان بنگاه های اقتصادی پیشتاز اشتغالزایی در کهگیلویه و بویراحمد همزمان با نخستین سال فعالیت دولت سیزدهم بیش از ۳۰هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت کرده اند.

تسهیلات بانکی مذکور برای رونق اشتغال کسب وکارهای کوچک و متوسط در بخش های مختلفی همچون ، مسکن ، کشاورزی و گردشگری به عنوان ظرفیت های اصلی اشتغال در این استان تزریق شده  است که می تواند افزون بر فراهم کردن زمینه اشتغال مستقیم به رونق تولید کمک کنند.

سرمایه گذاران بخش خصوصی پرداخت وام های بانکی را مهمترین راهکار توسعه اشتغال و سرمایه گذاری به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته چون کهگیلویه و بویراحمد می دانند به همین دلیل فعالان این عرصه انتظار دارند با ادامه روند کنونی به کاهش نرخ بیکاری کمک کنند.

بانک مسکن کهگیلویه و بویراحمد در اجرای طرح نهضت ملی مسکن پیشرو است

 مدیر شعب بانک مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این بانک در استان به عنوان بانک توسعه ای و تخصصی همواره در اجرای سیاست های دولت ها از جمله دولت سیزدهم پیشقدم بوده و این مهم به وضوح در اجرای طرح های مسکن مهر و هم اینک در طرح نهضت ملی مسکن قابل مشاهده است.

کارآفرینی و اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد با حضور بانک‌های پیشرو

 محمد اکبری  اظهار داشت: دولت سیزدهم در آغاز کارش وعده احداث چهار میلیون واحد مسکونی و یا همان سالی یک میلیون مسکن را داده است ‌و به تبع این سیاست در استان باید ۴۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن ایجاد شود.

وی افزود: در مدت چهار سال، ساخت سالی ۱۰ هزار واحد سهمیه استان کهگیلویه و بویراحمد است که بانک مسکن در این استان با بضاعت موجود یعنی ۱۱ شعبه و ۱۱۰ نفر پرسنل توانسته به تمام تعهداتش در خصوص طرح نهضت ملی مسکن عمل کند.

اکبری عنوان کرد: هم اینک یک هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن انعقاد قرار داد شده و نسبت به پرداخت تسهیلات شان اقدام شده است و پیشرفت فیزیکی این واحد های مسکونی بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد است.

مدیر شعب بانک مسکن در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه  نهادهای متولی معرفی برای این واحد ها بنیاد مسکن، ستاد اجرایی امام (ره) و راه و شهرسازی هستند، تصریح کرد: همچنین ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی باقی مانده دیگر در مرحله معرفی به بانک و تشکیل پرونده هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیشتر تمرکز این بانک بر روی موضوع تحقق اجرای سیاست دولت در خصوص اجرای طرح نهضت ملی مسکن است.

به گفته مسئولان استانی، در حال حاضر بانک مسکن تنها بانکی است که همپای سیاست های دولت در طرح نهضت ملی قدم برداشته است.
بانک مسکن پیشرو در پرداخت تسهیلات 

 مدیر شعب بانک مسکن در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: البته بانک مسکن استان در پرداخت تسهیلات دیگر همچون ازدواج، فرزند آوری، اشتغال و سایر تسهیلات فعال بوده و اکثر تسهیلات را جذب کرده است.

کارآفرینی و اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد با حضور بانک‌های پیشرو

وی افرود: این بانک امسال ۱۷۰ فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال پرداخت کرده است.

اکبری تاکید کرد: همچنین در زمینه پرداخت تسهیلات فرزند آوری که یکی دیگر از سیاست های اصلی دولت بوده جزو بانک های برتر است.

مدیر شعب بانک مسکن در استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در مدت چهار ماهه امسال ۳۰۰ فقره تسهیلات فرزند آوری به مبلغ ۱۴۵ میلیارد ریال پرداخت کرده ایم.

وی تصریح کرد: در این زمینه نیز بین ۲۰ بانک استان رتبه چهار را به سبب پرداخت تسهیلات فرزند آوری به خود اختصاص داده است.

اکبری تاکید کرد: امسال ۱۴۲ فقره وام اشتغالزایی به مبلغ ۱۰۴ میلیارد ریال در استان پرداخت کرده است.

بانک مسکن استان و ایفای مسئولیت های اجتماعی 

مدیر شعب بانک مسکن در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این بانک در کنار انجام وظایف تخصصی خود با ایفای مسئولیت اجتماعی خود در کنار سایر دستگاههای اجرایی حضور فعال دارد  که از جمله اهدای سه هزار تخته پتو به مردم زلزله زده سی سخت، افتتاح حساب و جمع آوری کمک های مردمی و تجمیع در این حساب ها از جمله اقدامات انجام شده بوده است.

اکبری  ادامه داد: ساخت مدارس از جمله مدرسه سه کلاسه دشتروم با ظرفیت حدود ۱۰۰ دانش آموز ، اهدای لوازم التحریر به دانش اموزان، تقدیر و تجلیل از مدافعان سلامت در روزهای سخت کرونایی، دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگر و کاشت نهال در روز درختکاری  از دیگر فعالیت های بانک در حوزه مسئولیت اجتماعی محسوب می شود.

کسب رتبه دوم ارزیابی عملکرد در میان مدیریت های کل کشور در سال ۱۴۰۰و تقدیر از خدمات بانک در شورای مسکن استان از جمله مواردی است که نشان از حضور پویا و موفقیت آمیز این بانک در حوزه ها و بخش های مختلف کاری دارد .

پرداخت ۱۹هزار میلیارد ریالی تسهیلات قرضه الحسنه ای مهر ایران به مشتریان 

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کهگیلویه و بویراحمد گفت: این بانک در حوزه عملکردی اقدامات شاخصی انجام داده به گونه ای که از سال گذشته تاکنون ۴۹ هزار پرونده با مبلغ ۱۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان پرداخت کرده است. 

کارآفرینی و اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد با حضور بانک‌های پیشرو


مهرداد آرمین پیلی اظهار داشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران به عنوان بانک تخصصی قرض الحسنه خدمات بسیار ارزنده ای را بمنظور توسعه کسب و کار و رونق مشاغل خانگی  به مردم در کشور و استان ارائه می دهد.
 
وی افزود: در بانک قرض الحسنه مهر ایران سودی بابت پرداخت تسهیلات از مشتریان اخذ نمی شود و این بانک به دنبال کسب سود نیست.
  
آرمین پیلی عنوان کرد: در بخش عملکرد در سال گذشته بیش از ۳۶ هزار پرونده در سال ۱۴۰۰ به مبلغ ۱۳ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است.
 
وی تاکید کرد: این تسهیلات در قالب وام های بنیاد برکت، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی( ره)، بنیاد مسکن و سایر بخش ها پرداخت شده است.
 
مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: این بانک از ابتدای امسال تاکنون نیز ۱۳ هزار پرونده به مبلغ ۶ هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است.
 
آرمین پیلی ادامه داد: این تسهیلات در قالب وام های مختلف به متقاضیان پرداخت شده است.
 
به گفته آرمین پیلی در بانک قرض الحسنه مهر ایران تمام منابعی که جذب می شود در قالب وام های چهار درصد به افراد نیازمند پرداخت می شود.

بانک کشاورزی پشتوانه توسعه کشاورزی
از آنجا که کشاورزی مهمترین منبع درآمد شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی محسوب می شود بانک کشاورزی با پرداخت وام های بانکی برای توسعه این بخش گام های بلندی به منظور اشتغال و بهبود بهره برداران برداشته است.

پرداخت وام های بانکی نیاز توسعه زیرساخت های حوزه کشاورزی است تا ضمن توسعه کشت های نوین همچون گلخانه ها به بهره برداران برای تامین مواد اولیه کمک کند به همین علت تلاش کرده با پرداخت این وام ها برای تحقق این نیاز گام های بلندی برداشته است.  

کارآفرینی و اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد با حضور بانک‌های پیشرو

مدیر شعب بانک کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد گفت: امسال پنج هزار و ۶۰۰میلیارد ریال تسهیلات از سوی این بانک به متقاضیان بخش‌های کشاورزی در این استان به چهار هزار و ۶۹۶ پرداخت شده است.

بهنام فرح‌ بخش اظهارداشت:نیمه نخست  امسال بیش از یکهزار و۱۴۶میلیارد ریال  تسهیلات در قالب ۶۴ پرونده برای توسعه کشت های گلخانه  ای،صنایع تبدیلی،تکمیلی،گیاه پزشکی،دامپزشکی و تامین آب
به متقاضیان در این استان پرداخت شده  است. 

مدیر شعب بانک کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: این بانک امسال همچنین یکهزار و ۲۵۶ میلیارد ریال تسهیلات برای تامین بذور گواهی شده به پنج شرکت پرداخت کرده است.

مدیر شعب بانک کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه دامدار کارت راهبرد دولت برای پرورش دام است تاکید کرد: امسال ۴۰۷میلیارد ریال تسهیلات بانکی در قالب دامدار کارت به بهره برداران این استان پرداخت شده است.

فرح‌ بخش اظهار داشت: این تسهیلات به ۶۸۱ نفر متقاضی در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است.
تسهیلات بانکی دامدار کارت با سود ۱۰درصد و  دوره بازپرداخت ۹ماهه برای حمایت از دامداران و مرغداران پیش بینی شده است این طرح برای تامین علوفه در سال ۱۴۰۰ از سوی دولت سیزدهم طراحی و عملیاتی شد.
تلاش برای جبران خسارت های حوادث طبیعی به کشاورزان
تلاش برای جبران خسارت های حوادث طبیعی مانند سیل،خشکسالی به کشاورزان  از دیگر خدمات بانک کشاورزی به بهره برداران برای رونق تولید و بهبود وضعیت کشاورزان است. 

تجربه بارندگی های سیل آسای تابستان امسال و خشکسالی های پی در پی سال های اخیر و زیان های گسترده کشاورزان نشان می دهد نیاز است بهره برداران و مسوولان به احتمالات آینده توجه بیشتری داشته باشند.

مدیر شعب بانک کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال تاکنون ۷۵میلیارد ریال غرامت به بهره برداران زیر پوشش بیمه محصولات کشاورزی استان پرداخت شده است.

فرح بخش بیان کرد:این میزان اعتبار به بخش های دام،طیور، زراعی در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است.

به گفته وی در سال جاری یکهزار میلیارد ریال غرامت برای جبران خسارت های وارد شده به بهره برداران بر اثر حوادث طبیعی به بیمه شدگان محصولات کشاورزی استان پرداخت می شود.

وی بیان کرد:این میزان غرامت برای جبران خسارت های ناشی از حوادثی مانند سیل، خشکسالی و سایر سوانح طبیعی در استان اختصاص یافته است.

مدیر شعب بانک کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از این میزان ۱۰۰ میلیارد ریال برای جبران خسارت های ناشی از سیل تابستان امسال برای مزارع پرورش ماهی که زیرپوشش بیمه قرار داشته اند پرداخت می شود.
صندوق کارآفرینی امید پیشتاز رونق کسب و کارهای کوچک

 کسب و کارهای کوچک به دلیل نیاز به سرمایه بسیار کمتر از واحدهای تولیدی متوسط، کوتاه بودن مدت زمان برای رسیدن به مرحله درآمدزایی و پایداری اشتغال ایجاد شده بهترین راهکار به منظور ایجاد فرصت های شغلی  تازه در مناطق کمتر توسعه مانند کهگیلویه و بویراحمد است.

کارآفرینی و اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد با حضور بانک‌های پیشرو


در شرایطی  که کارشناسان حوزه اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد می گویند:این استان به عنوان سرزمینی که ۹۵ درصد از واحدهای تولیدی آن را کسب و کارهای کوچک تشکیل می دهد نیازمند سرمایه گذاری بیشتری است پرداخت وام های بانکی اقدامی گرهگشا در این خصوص است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد با اشاره  به اینکه پرداخت وام های بانکی از کارکردهای اصلی این صندوق است گفت: میزان وام های پرداختی این صندوق در نخستین سال فعالیت دولت سیزدهم نسبت به یک سال قبل سه برابر شده است.

کاظم حاجی پور اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای شهریور پارسال تاکنون ۲هزار و ۸۸ فقره وام به مبلغ یکهزار و۶۵۰ میلیارد ریال پرداخت کرده است.

وی بیان کرد: این صندوق از ابتدای شهریور ۱۳۹۹ تا هفته دولت ۱۴۰۰  یکهزار و۶۷۷فقره وام به مبلغ ۵۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده بود.


حاجی پور ابراز داشت: تسهیلات اشتغال صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد در بخش های  صنایع دستی، گردشگری، کشاورزی و خدمات پرداخت شده است.


وی عنوان کرد:حمایت از زنان سرپرست خانوار حاشیه شهر در قالب صندوق های خرد محلی،انعقاد تفاهم نامه با امور بانوان استانداری جهت حمایت از زنان سرپرست خانوار ، اجرای طرح روستای بدون بیکار ،در روستاهای مستعد مانند پراشکفت ،میمند ، شیتاب ، مارین ، اسلام آباد ، دلی و پس رش ، همایش صندوق های خرد محلی  و طرح اجرای برنامه کارافرین شو با حمایت فرمانداری شهرستان لنده از فعالیت های انجام شده صندوق کارآفرینی امید به منظور رونق کسب و کارهای کوچک است.


حاجی پور تاکید کرد:نیمه نخست امسال همچنین ۱۲۰فقره وام به مبلغ ۱۹۲ میلیارد ریال برای رونق کسب و کارهای حوزه صنعت در کهگیلویه و بویراحمد به منقاضیان پرداخت شده است.


حاجی پور ابراز داشت:تسهیلات صندوق کار آفرینی امید از یک میلیارد ریال گرفته تا سقف چهارمیلیارد ریال به متقاضیان  پرداخت می شود.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد گفت: این صندوق از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۲۰ فقره تسهیلات به مبلغ یکهزار و ۳۵۶میلیارد ریال در استان پرداخت کرده است.

کاظم حاجی پور اظهار داشت: تسهیلات اشتغال صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد در بخش های  صنایع ، کشاورزی و خدمات پرداخت شده است.

وی بیان کرد:امسال ۵۱۱ فقره وام به مبلغ ۶۱۱ میلیارد ریال به متقاضیان بخش خدمات در استان پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:در این مدت همچنین ۲۸۹فقره وام به ارزش ۵۵۴میلیارد ریال برای اشتغال و توسعه بخش کشاورزی در استان پرداخت شده است.

ایجاد ۱۶۰۰فرصت شغلی توسط بانک توسعه تعاون 
 مدیر شعب بانک توسعه تعاون کهگیلویه و بویراحمد گفت : در راستای اشتغال پایدار این بانک از شهریور سال گذشته تاکنون موفق به ایجاد هزار و ۶۰۰ فرصت جدید شغلی در استان شده است.

کارآفرینی و اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد با حضور بانک‌های پیشرو

سید مهدی میراب باشی افزود: میزان اشتغال ایجاد شده در حوزه مشاغل خانگی  و پرداخت تسهیلات به نهادهای حمایتی کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید محقق شده است.

وی اضافه کرد : این بانک  از شهریور ۱۴۰۰ تاکنون  بیش از ۶۳۵ میلیارد ریال تسهیلات  در حوزه های مختلف از مشاغل خانگی گرفته تا گردشگری پرداخت داشته است.

به گفته میراب باشی  پرداخت ۲۵۴میلیارد ریال در قالب یکهزار و۷۸ فقره تسهیلات مشاغل خانگی ،  ۱۶۶میلیارد ریال در قالب ۲۸۴ فقره تسهیلات به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و ۷۱ میلیارد ریال در حوزه گردشگری از جمله این پرداخت ها بوده است.

 حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی حوزه گردشگری
پرداخت تسهیلات برای تکمیل طرح های نیمه تمام تدبیر دولت به منظور تقویت زیرساخت های گردشگری در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

براساس راهبرد جدید وزارت میراث فرهنگی به طرح های عمرانی حوزه گردشگری دارای بیش از ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی تسهیلات بانکی ارزان قیمت پرداخت می شود تا با بهره برداری از این پروژه ها زمینه جذب بیشتر ایرانگردان و جهانگردان فراهم شود.

با توجه به اینکه طرح های بزرگی در حوزه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست امید می رود تا با تکمیل این طرح ها افزون بر رونق گردشگری زمینه توسعه اقتصادی در استان ایجاد شود.

از آنجا که طرح های بزرگی چون موج های آبی سال ها به دلیل کمبود اعتبار نیمه تمام مانده بخش  قابل توجهی از اعتبارات به این طرح ها تزریق می شود تا این استان در کنار طبیعت بکر صاحب امکاناتی نوین برای افزایش جذب ایرانگردان و جهانگردان شود.

کارآفرینی و اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد با حضور بانک‌های پیشرو

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال ۴۸پروژه گردشگری در این استان برای دریافت ۱۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به بانک ها معرفی شدند.

سعید طالبی پور عنوان کرد: با اجرای این پروژه ها برای ۳۷۵نفر بطور مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

او  بیان کرد: دولت در قالب تبصره ۱۸ اعتبارات خوبی به سرمایه گذاران حوزه گردشگری ارائه می دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: سال گذشته ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات در بخش گردشگری به پروژه‌های نیمه‌تمام استان اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد. امسال هر طرحی معرفی بشود تسهیلات تکمیلی به آن تعلق می گیرد.

کارآفرینی و اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد با حضور بانک‌های پیشرو


وی گفت: همچنین امسال، ۱۰ فقره موافقت اصولی تأسیسات گردشگری با حجم سرمایه گذاری ۸۸ میلیارد تومان صادر شده که اشتغالزایی آن ها حدود ۱۱۸ نفر است.  

طالبی پور بیان کرد: تعداد مجوز ایجاد تأسیسات گردشگری چهارفقره با حجم سرمایه‌گذاری ۲۳ میلیارد تومان با اشتغال‌زایی ۴۲ نفر است.

وی تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده پروژه بزرگ گردشگری پارک آبی استان با اشتغالزایی به صورت مستقیم حدود ۸۴ نفر، حداکثر ۲ ماه آینده افتتاح می شود. 

طالبی پور ابراز داشت: همچنین از محل تسهیلات اشتغال روستایی، چهارطرح با مبلغ سه و نیم میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲۷ نفر به بانک های عامل معرفی شده اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: