به روز شده در: ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵
کد خبر: ۵۵۵۴۶
|
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴

خبردنا: یک ماهیگیر خوش شانس آمریکایی توانست هنگام شرکت در یک مسابقه ماهیگیری به صوررت اتفاقی یک فسیل ۹۰ میلیون ساله را پیدا کند.

شکار ویژه ماهیگیر خوش‌شانس در تاریخ ثبت شد

اندی مور، ماهیگیر آمریکایی توانست با کشف یک فسیل ۹۰ میلیون ساله برای همیشه نام خود را در تاریخ ثبت کند. او در یک تورنمت ماهیگیری با قایق کایاک شرکت کرده بود و به شدت تلاش می‌کرد که ماهی‌های بیشتری بگیرد.

 

 

اندی وقتی طعمه را به آب انداخت، متوجه شد که قلاب به یک تکه سنگ بزرگ گیر کرده است. او به سنگ نزدیک شد تا طعمه را آزاد کند و آنجا بود که متوجه چیزی شبیه یک ستون فقرات بزرگ در سنگ شد. در آن زمان ماهیگیر آمریکایی نمی‌دانست که با یک فسیل بسیار قدیمی طرف است و صرفا چون به نظرش جالب بود، از آن عکس گرفت.

شکار ویژه ماهیگیر خوش‌شانس در تاریخ ثبت شد

وی حتی در ابتدا فکر می‌کرد که از اسکلت یک گربه ماهی یا یک گوزن عکس گرفته است. پس از انتشار عکس در اینترنت، افراد مختلفی به آن واکنش نشان دادند. یکی از افراد گفت:

می‌دانی چیزی که در تصویر دیده می‌شود، یک فسیل ۹۰ میلیون ساله است؟

کمی بعد یک زیست‌شناس از سپاه مهندسی ارتش آمریکا با اندی تماس گرفت. آنها با کمک هم توانستند فسیل را از رودخانه خارج کنند. پس از بررسی نیز مشخص شد که این فسیل ۹۰ میلیون ساله به یک ماهی شکارچی تعلق دارد. اگرچه مور در تورنمت ماهیگری موفق نشد، اما کشف این فسیل ارزشش را داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر: