به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۶
کد خبر: ۵۵۵۷۴
|
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۴

خبردنا: دکتر هوارد تاکر (Howard Tucker) که رکورد گینس را به عنوان مسن‌ترین پزشک شاغل جهان با ۱۰۰ سال سن در اختیار دارد، برنامه‌ای برای بازنشستگی ندارد. دکتر تاکر ابتدا در فوریه ۲۰۲۱، زمانی که ۹۸ سال و ۲۳۱ روز سن داشت، به عنوان مسن‌ترین پزشک مشغول به کار در جهان شناخته شد و گواهی سازمان رکودهای گینس را دریافت کرد.

 

تاکر که اکنون ۱۰۰ ساله است، گفت که کماکان به کار تمام‌وقت ادامه می‌دهد. ساعت کاری او معمولاً از ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر به طول می‌انجامد.

تصاویری از مسن‌ترین پزشک جهان با ۱۰۰سال سن

هوارد تاکر گفت که مدتی پس از صدمین جشن تولدش در ماه ژوئیه به کووید-۱۹ مبتلا شد، اما او در طول بیماری نیز به آموزش شاگردان خود در فضای مجازی ادامه می‌داد.

تاکر به سازمان رکوردهای جهانی گینس گفت: «من این عنوانِ رکورد جهانی گینس را افتخاری منحصر به فرد می‌دانم و به آن به چشمِ دستاوردی در یک زندگیِ طولانی، رضایت‌بخش و شاد نگاه می‌کنم».

 

 

تصاویری از مسن‌ترین پزشک جهان با ۱۰۰سال سن

این پزشک ۱۰۰ ساله می‌گوید: «من معتقدم بازنشستگی، دشمن طول عمر است. حتی در سال‌های جوانی‌ام، یک بار هم به بازنشستگی فکر نمی‌کردم! شما وقتی عاشق شغل و کاری هستید که حتی در سنین بالا هم قادرید آن را انجام دهید، چه دلیلی وجود دارد که خود را بازنشسته کنید؟»

نام:
ایمیل:
* نظر: