به روز شده در: ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱
کد خبر: ۵۵۵۹۹
|
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵

خبردنا: ایران خودرو پس از حاشیه های فراوان امروز تی اف ۲۱ خودروی جدید خود را که قرار است جانشین سری خودروهای ۲۰۶ شود رونمایی کرد.

ساعاتی قبل مراسم رونمایی از جدیدترین خودروی ایران خودرو که هنوز برایش نامی در نظر گرفته نشده ، رونمایی شد . ماشینی که با نام تی اف ۲۱ که در روزهای گذشته حاشیه های زیادی درباره اش ایجاد شد. ابتدا سایت های خودرویی آن را نخستین کراس اور کاملا ایرانی معرفی کردند که قرار است در تیپ های مختلف جایگزین تولید ۲۰۶ شود. چند روز قبل اما گجت نیوز با مقایسه این خودرو با ام جی ۳ ، این محصول را متهم به کپی از این نمونه چینی کرد. حالا اما ایران خودرو با معرفی محصول جدید ادعا کرده است که این خودرو تمام ۸۵ ویژگی استاندارد ملی خودرو را دارد. معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصولات ایران خودرو در خصوص محصول جدید این شرکت گفت:« خودرو TF۲۱ در کلاس سگمنت B و یک خودروی کراس لوک است. در حال حاضر، مباحث مربوط به طراحی دیتیل دیزاین این خودروی نهایی شده است و شهریور ۱۴۰۲ به مرحله صنعتی سازی و تولید انبوه خواهد رسید.»

خودرویی که 32میلیارد برای ایران‌خودرو آب خورد

رضایی منش گفت:« طبق برنامه اعلام شده مراحل طراحی و تولید انبوه TF۲۱ هجده ماه بوده است و این محصول همه استانداردهای ۸۵ گانه را پاس خواهد کرد. اسمارت بودن و کراس لوک بودن هدف ما از تولید و ساخت این خودرو بوده است و هزینه ساخت و طراحی این خودرو حدود ۳۱ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان بوده است.»

خودرویی که 32میلیارد برای ایران‌خودرو آب خورد

نام:
ایمیل:
* نظر: