به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۵۶۳۵
|
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰

خبردنا: سردار یحیی الهی فرمانده انتظامی لرستان در جمع خبرنگاران گفت: چند روز قبل مردی در الیگودرز به پلیس آگاهی مراجعه کرد و اظهار داشت در خانه‌اش تعمیرات طلا انجام می‌داده اما سارق یا سارقان مقادیر زیادی از طلاهای خانه وی را سرقت کرده‌اند.

پس از این شکایت موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس شهرستان «الیگودرز» قرار گرفت. مأموران با تحقیقات اطلاعاتی و پلیسی دریافتند همسایه همجوار خانه مالباخته یک سارق حرفه‌ای است که بلافاصله او را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

سارق در تحقیقات صورت گرفته و در مواجهه با مدارک و مستندات پلیس اعتراف کرد و گفت: خبر داشتم مالباخته طلاها را در منزل نگهداری می‌کند و با توجه به اینکه کلیدهای منزل وی را از دو سال قبل در اختیار داشتم با طراحی یک نقشه از پیش تعیین شده وی را برای صرف شام به منزل خود دعوت کردم و وقتی مالباخته به همراه خانواده سرگرم میهمانی بودند به منزل وی دستبرد زدم و ۴ کیلوگرم طلاهای وی را سرقت کردم.

الهی تصریح کرد: از مخفیگاه سارق ۴ کیلوگرم انواع طلا به ارزش بیش از۷ میلیارد تومان کشف شد. وی در ادامه گفت: به شهروندان توصیه می‌شود از جابه جایی و نگهداری طلا و جواهرات و وجه نقد در منزل به مقدار زیاد پرهیز و ضمن استفاده از تجهیزات ایمنی، هشدارهای پلیسی را جدی بگیرند و از اعتماد بی جا به افراد ناشناس پرهیز کنند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: