به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۵۷۵۸
|
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
برای پل چهارم از محل اعتبارات نفت ۱۰ میلیارد و پل بنسنجان ۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که دبیرخانه پیگری کند چرا پل چهارم تاکنون به بهره‌برداری نرسیده، ضمن اینکه راه و شهرسازی در صورت عدم تفاهم با پیمانکار پل سوم، قانون را اجرا کند.

خبردنا: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای اولین بار ساختارشکنی کردیم و عمر پروژه‌های عمرانی را از ۱۵ و ۱۷ سال کاهش دادیم.

به گزارش"خبردنا"، کیامرث حاجی‌زاده در نشست شورای فنی با بیان اینکه مدیران برنامه زمان‌بندی نظارت بر پروژه‌ها را ارائه دهند گفت: مدیران با همراهی فرمانداران در روزهای تعطیل و بعدازظهرها بر پروژه‌های شهرستان نظارت کند و در صورتی که معارضی وجود داشت رفع کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص اعتبار به پروژه‌های سفر سال گذشته رئیس جمهور خبر داد و افزود: مناقصه همه پروژه‌های سفر برگزار شود، ضمن اینکه انتظار می‌رود با تخصیص اعتبارات به پروژه‌های سفر، شاهد تحول جدی در حوزه عمرانی استان باشیم.

وی با بیان اینکه برای اولین بار ساختارشکنی کردیم و عمر پروژه‌های عمرانی را از ۱۵ و ۱۷ سال کاهش دادیم، گفت: طی یکی دو سال اخیر چندین پروژه را کلنگ‌زنی و افتتاح کردیم لذا اگر بخواهیم می‌توانیم پروژه‌های عمرانی را در مدت زمان کمی به بهره‌برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه تعداد کمی از پروژه‌ها غیرفعال هستند که از محل‌های مختلف برای آنها اعتبار در نظر گرفته می‌شود، عنوان کرد: عمده پروژه‌ها و اعتبارات استان در حوزه راه و آب است لذا دستگاهی متولی با توجه به در پیش بودن فصل سرما خصوصا در مناطق سردسیری پروژه‌های حوزه راه را فعال کنند.

حاجی‌زاده در ادامه با اشاره به ساماندهی و نظارت دبیرخانه شورای فنی بر پل سوم و چهارم بشار و پل بنسنجان گفت: برای پل چهارم از محل اعتبارات نفت ۱۰ میلیارد و پل بنسنجان ۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که دبیرخانه پیگری کند چرا پل چهارم تاکنون به بهره‌برداری نرسیده، ضمن اینکه راه و شهرسازی در صورت عدم تفاهم با پیمانکار پل سوم، قانون را اجرا کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص اعتبار به پروژه تقاطع تنگ مهریان خبر داد و عنوان کرد: مبلغ ۲۰ میلیارد تومان به مصوبات قبلی سفر اضافه شده و پروژه باید فعال شود در غیر اینصورت ماده ۴۶ قانون برای پیمانکار اجرا شود.

حاجی‌زاده در ادامه خطاب به مدیران حوزه راه استان گفت: مدیران توجه داشته باشند که ابنیه پروژه همزمان با خاکبرداری انجام شود در غیر اینصورت اعتباری تخصیص داده نمی‌شود، دلیلی ندارد پول بابت خاکبرداری از حساب دستگاه برداشته شود اما ابنیه انجام نگیرد و پروژه از مدار خارج شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در بخش پایانی سخنان خود خواستار پالایش در انتخاب پیمانکاران شد و عنوان کرد: از واگذاری پروژه‌ها به پیمانکارانی که آزموده شدند جلوگیری شود برای مثال نباید به پیمانکاری که در حوزه راه ضعیف عمل کرده در حوزه دیگری پروژه واگذار شود.

حاجی‌زاده با بیان اینکه باید فرقی میان پیمانکاری که ۷۰ درصد پول گرفته اما ۱۰ درصد هم کار نکرده و پیمانکاری که ۲۰ درصد پول دریافت کرده اما ۷۰ درصد کار انجام داده باشد، گفت: نظارت فنی بر پروژه‌ها اولویت دستگاه‌ها است.

او با تاکید بر استمرار اقدامات خوب صورت گرفته در بهسازی روستا خاطرنشان کرد: با اجرای طرح‌های بهسازی روستاها و طرح هادی شاهد تحول بیشتر در روستاهلی استان باشیم.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۸
0
0
والا بودجه میاد استان فقط برا یاسوجه مناطق گرمیسر مخصوصا حومه سوق لنده در کمترین ردیف بودجه اند تو استان
نام:
ایمیل:
* نظر: