به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۵۷۶۰
|
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸

خبردنا: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در نقاط مختلف کشور، کاهش دما و احتمال بارش برف در نوار شمالی کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز خبر داد.

 صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز (۴ آبان ماه) در بخش‌هایی از گیلان و شمال غرب ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در سایر نقاط کشور جوی نسبتا پایدار حاکم است.

بارش باران در راه چند استان کشور

وی ادامه داد: پنج‌شنبه ( ۵ آبان‌ماه) در نواحی شمال غرب، غرب، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات زاگرس مرکزی افزایش ابر، رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا جمعه ( ۶ آبان‌ماه) سامانه بارشی در بخش‌هایی از آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان همچنین استان‌های ساحلی دریای خزر فعالیت خواهد داشت.

 

 

وی افزود: شنبه ( ۷ آبان‌ماه) علاوه بر مناطق ذکرشده در بخش‌هایی از خراسان رضوی و شمال خراسان رضوی بارش ادامه خواهد داشت و در این روز شدت بارش در استان‌های گیلان و مازندران افزایش خواهد  یافت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: یکشنبه (۸ آبان‌ماه) با تضعیف سامانه بارشی در بخش‌هایی از سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و شمال شرق ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می‌رود.

وی افزود: امروز در بخش‌های از شرق، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز، پنج‌شنبه در شمال غرب، غرب، مرکز و جمعه در غرب، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان ادامه داد: از جمعه تا یکشنبه (۶ تا ۸ آبان‌ماه) در نوار شمالی کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز روند کاهش دما پیش‌بینی ‌می‌شود و طی این مدت بارش برف در ارتفاعات دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۵ آبان‌ماه) صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی و در بعدازظهر افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۴ و روز جمعه (۶ آبان‌ماه) نیمه ابری تا ابری و گاهی وزش باد شدید  و رگبار باران با احتمال رعدوبرق با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۵و۶ آبان‌ماه ) اهواز با دمای  ۳۶ و ۳۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۲ و ۳ درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: