به روز شده در: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰
کد خبر: ۵۵۷۹۴
|
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰

خبردنا: روز شنبه هفتم آبان ماه ۱۴۰۱ تمام مهد‌های کودک، پیش‌دبستانی و آمادگی، دوره تحصیلی ابتدایی و دوره اول متوسطه در تمامی شهرستان‌های استان تعطیل خواهند بود.

آموزش و پرورش استان اردبیل برای پیشگیری از شیوع بیماری و قطع زنجیره انتقال ویروس آنفلوآنزا مدارس را در برخی مقاطع تحصیلی تعطیل اعلام کرد.

آموزش و پرورش استان اردبیل جمعه شب اعلام کرد: این تعطیلی بدنبال شیوع آنفلوانزای فصلی مخصوصاً در بین کودکان و نوجوانان و در راستای پیشگیری از گسترش بیماری و قطع زنجیره انتقال ویروس اتخاذ شده است.

بر اساس این اطلاعیه روز شنبه هفتم آبان ماه ۱۴۰۱ تمام مهد‌های کودک، پیش‌دبستانی و آمادگی، دوره تحصیلی ابتدایی و دوره اول متوسطه در تمامی شهرستان‌های استان تعطیل خواهند بود.

بر اساس این گزارش علی محمدیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل هم با اشاره به افزایش مراجعات به مراکز درمانی گفت: برغم کاهش تعداد مراجعان به کرونا در استان هم‌اکنون شاهد افزایش مراجعان با علایم حاد تنفسی به مراکز درمانی هستیم.

وی با اشاره به درگیری بالای کودکان به آنفلوانزا بیان کرد: مراجعه روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ بیمار به بیمارستان بوعلی اردبیل طی یک هفته اخیر هشدار جدی و خطرناکی است که در صورت ساده‌انگاری ممکن است شاهد وضعیت بحرانی در استان باشیم.

محمدیان بر لزوم توجه به موضوع پیشگیری تاکید کرد و افزود: استفاده از ماسک، شستن دست‌ها و رعایت تهویه در اماکن پرتجمع باید بطور جدی مورد توجه قرار گرفته و در کنار این موارد ضرورت آموزش عمومی و واکسیناسیون افراد پرخطر باید در اولویت باشد.

وی در عین حال از آمادگی کامل مراکز بهداشتی و درمانی استان خبرداد و خاطرنشان کرد: از مردم درخواست می‌کنیم بر اصل پیشگیری توجه داشته و در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر: