به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۰۶۱
|
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد شدید از عملکرد ستاد بحران و رفوزه نامیدن عملکرد مدیران زیرمجموعه خود در این ستاد، از مردم این استان عذرخواهی کرد.

به گزارش خبردنا، " سید علی احمدزاده" سه شنبه شب در نشست اضطراری ستاد بحران با انتقاد از اعضای ستاد بحران، اظهارداشت: ستاد بحران در سامانه بارشی اخیر عملکرد قابل قبول نداشت، از دیشب تا حالا ۳۰ سانتی متر برف آمده اما نتوانستیم آن را مدیریت کنیم و به این روز افتادیم که مردم با مشکلاتی مواجه شدند و به شدت از ما انتقاد دارند.

وی با اشاره به اینکه از سیل مانسون تابستان به خوبی عبور کردیم، گفت: با اولین بارش برف با مشکلات عدیده‌ای روبرو شدیم برخی مناطق استان در خاموشی به سر می‌برند و جاده‌های روستایی مسدود شدند اما هیچ کسی در این خصوص گزارشی به من ارائه نکرد و من از ستاد بحران گلایه دارم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه انتظار بیشتری از ستاد بحران داشتم، به قطعی برق اشاره و خاطرنشان کرد: قسمت‌های زیادی از شهر برق ندارند و این قابل قبول نیست.

وی خطاب به مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق ادامه داد: آقای معتمدی اگر اکیپ‌های شرکت برق جوابگو نبود باید بعد از اذان صبح از ستاد بحران درخواست می‌کردی تا از یکی از استان‌های همجوار به کمک شما بیایند دلیل ندارد بگویید اکیپ کم است و دو سه روز طول می‌کشد تا برق وصل شود این که نشد حرف.

احمدزاده با بیان اینکه الان به مردم چه بگویم، تصریح کرد: نمی‌دانم چه به روز عشایر آمده و گزارش از عشایر هنوز به دستم نرسیده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: تا فردا ظهر همه استان باید در وضعیت عادی قرار گیرند و آب آشامیدنی، راه، برق، تلفن و اینترنت همه در شرایط عادی باشد و هیچ مسئولی هم نمی‌تواند بگوید امکانات من نرسید، هرچه امکانات دولت، سپاه و شرکت نفت و گاز دارد بسیج شوند.

وی با بیان اینکه در مناطق گرمسیری مشکلی نداریم، افزود: اگر با کمبودی مواجه بودید چرا از مناطق گرمسیری درخواست کمک نکردید؟ مردم به من پیامک دادند که آب و برق ندارند و در شرایط سختی هستند، در حقیقت ستاد بحران در این اتفاق رفوزه شد.

احمدزاده با بیان اینکه چرا جاده‌های روستایی از دیشب تاکنون مسدود هستند؟ خطاب به مدیرکل راهداری گفت مگر به شما نگفتم یک دستگاه ماشین‌آلات برای منطقه زیلایی سیلاب و کلوار و مورزرد در منطقه مستقر کنید؟ اگر این کار را کرده بودید چرا باید از دیشب تا حالا این مناطق و مناطق سادات محمودی و لوداب به دلیل مسدود بودن جاده‌ها آب و برق نداشته باشند؟

 احمدزاده با بیان اینکه در برابر مردم سر به زیر و شرمنده هستم و  باید از آنها عذرخواهی کنم، ادامه داد: برای پیگیری کارهای استان در تهران بودم، چرا هیچکدام از شما مدیران به من نگفتید استان دارد از دست می‌رود تا برگردم،وقتی مطلع شدم بلافاصله خودم را به استان رساندم و از جاده‌ها و وضعیت برق بازدید کردم و فورا دستور تشکیل جلسه را دادم.

وی با بیان اینکه مردم در مرکز استان برق ندارند و با مشکلات عدیده مواجه هستند، افزود: چرا ستاد بحران استان کاری نکرد؟ شما مقصر هستید من هم مقصرم چرا اینقدر با تاخیر به من اطلاع دادید؟ چرا نگفتید آقای احمدزاده زورمان نمی‌رسد خودت را برسان، مردم حق دارند ناراحت شوند.

مدیر ارشد اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از آب و فاضلاب هم گفت: چگونه ممکن است آب و فاضلاب نتواند برای ۲۴ ساعت آب شهر را تامین کند؟چگونه مخزنی برای شهر یاسوج پیش‌بینی نشد؟ این وضع قابل قبول نیست.

 احمدزاده افزود: قبلا می‌گفتم استان «محرومی» هستیم اما الان مشخص شد «فوق محرومیم» چرا در سایر شهرها مخازن تصفیه آب است اما در این استان نیست؟ و نتوانستیم طی این سال‌ها کاری انجام دهیم.

وی  با بیان اینکه در یک کار کوچک رفوزه شدیم چه برسد به کارهای بزرگ، تصریح کرد: در مقابل رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور و مردم سر به زیر و شرمنده هستم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: از دیشب تاکنون نتوانستیم کارنامه قابل قبولی داشته باشیم سعی کنید کاری برای استان انجام دهید.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: