به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۰۷۳
|
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۱
قیمت گوشت بز و میش ۱۶۰ هزار تومان و گوساله ۱۸۵ هزار تومان است

 خبردنا: معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: عرضه گوشت بره و بزغاله بالاتر از قیمت ۲۱۰ هزار تومان پذیرفته نیست و برای قصابی‌های متخلف پرونده تشکیل خواهد شد.

به گزارش خبردنا، سید احسان عسکری عصر یکشنبه در نشست کمیسیون اقدام مشترک در یاسوج اظهار داشت: ظرف روزهای آینده در خصوص قیمت نهایی گوشت بره و بزغاله تصمیم‌گیری می‌شود و تا زمان تعیین قیمت نهایی، عرضه گوشت بره و بزغاله بالاتر از کیلویی ۲۱۰ هزار تومان خلاف است.

وی بیان کرد: قیمت گوشت بز و میش ۱۶۰ هزار تومان و گوساله ۱۸۵ هزار تومان است، ضمن اینکه قیمت گوشت برای گچساران، یاسوج و کهگیلویه جداگانه تنظیم شود.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص نرخ آرایشگاه‌های زنانه، تصریح کرد: قیمت‌های برخی آرایشگاه‌های زنانه بسیار بالا است که می طلبد بازرسان تعزیرات حکومتی، آرایشگاه‌های واقع در میدان راهنمایی یاسوج را بازرسی و تذکرات دهند.

عسکری عنوان کرد: متاسفانه شاهد استفاده بیش از حد مواد نگهداره در برخی محصولات لبنی هستیم که از دانشگاه علوم پزشکی و دامپزشکی استان تقاضا می شود به این موارد ورود کنند.

وی با اشاره به تعطیلی‌های اکثر واحدهای خبازی در روزهای جمعه و گلایه مردم، گفت: برخی از نانوایی‌ها ۲ روز در هفته تعطیل هستند که قابل پذیرش نیست، ضمن اینکه در مورد تعطیلی اغلب نانوایی‌ها در روز جمعه چاره‌اندیشی شود.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: گزارشاتی از تخلفات مجتمع‌های نان مبنی بر فروش دیگر محصولات به حوزه اقتصادی ارسال شده که مجتمع‌هایی که به غیر از نان، محصولات دیگری هم عرضه می‌کنند با تخلف تداخل صنفی و سو استفاده اقتصادی سهمیه آرد آنها قطع شود.

عسکری عنوان کرد: به تمام نانوایی‌ها اعلام شود که تفکیک صف‌ها صورت گیرد در غیر اینصورت پروانه واحد متخلف لغو می‌شود.

وی اضافه کرد: گزارشاتی مبنی بر استفاده از مواد تاریخ گذشته در برخی قنادی‌ها برای ما ارسال شده که تعزیرات حکومتی و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی این مورد را بررسی و در صورت تایید جریمه کنند.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در هفته ۲ بار قیمت میوه با حضور سازمان صمت، جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی بررسی، ابلاغ و اعمال شود بر نظارت بیشتر بر بازار میوه و تره‌بار تاکید کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: