به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۰۷۵
|
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۱
استاندار در خصوص درخواست افزایش حقوق که برخی از بانوان مطرح کردند، گفت: اختیاری برای افزایش حقوق‌ها نداریم اما تأکید کردیم که رفاهی کارکنان ادامه داشته باشد که شامل بانوان هم می‌شود.

 خبردنا : استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جلسه تجلیل از بانوان کارمند استانداری به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، گفت: اشتغال تنها از طریق شرکت در آزمون انجام شدنی است.
به گزارش " خبردنا " به نقل از سایت استانداری کهگیلویه و بویراحمد، سید علی احمدزاده در جلسه بزرگداشت روز زن و تجلیل از بانوان شاغل در استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان حدیث قدسی؛ «یـا أَحْمَدُ! لَوْلاكَ لَما خَلَقْتُ الْأَفْلاكَ، وَ لَوْلا عَلِىٌّ لَما خَلَقْتُكَ، وَ لَوْلا فاطِمَةُ لَما خَلَقْتُكُما»؛ هان اى احمد! اگر تو نبودى، جهان را نمى ‏آفریدم و اگر على نبود، تو را، و اگر فاطمه نبود، من شما دو نفر را نمى ‏آفریدم به جایگاه زنان از نظر دین اسلام اشاره کرد و گفت: خداوند می‌فرماید اگر به خاطر زهرا(س) نبود عالم را خلق نمی‌کردم؛ این حدیث نشان از این دارد که راه پیشرفت و به خدا رسیدن همه در مسیر حضرت فاطمه (س) است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه جابگاه زنان در دین اسلام و کلام خداوند بیانگر‌شان و منزلت آن‌ها است گفت: جریانات فیمنیستی بیشترین ظلم را به زنان می‌کنند اما به زنان مؤمن، فرهیخته، فرزانه و مسلمان ما که می‌رسند دلسوزی می‌کنند که از بانوان می‌خواهم فریب این جریانات و دلسوزی‌ها دروغین و کاذب آن‌ها را نخورند.
دکتر احمدزاده تصریح کرد: شعار‌هایی که این روز‌ها در حمایت از زنان داده می‌شود همه بی‌پایه و اساس است و در واقعیت آن‌ها توجهی به جایگاه زن ندارند.
وی تصریح کرد: عزت و سعادت زنان ما در راهی است که خداوند برای آن‌ها تعریف کرده و‌شان و جایگاهی که دین مبین اسلام بار‌ها به آن تأکید نموده و خلقت را بر مبنای زنان قرار داده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: شاید در میان جریانات انحرافی که ایجاد شده عده‌ای از بانوان هم گمراه شوند اما در واقعیت این است که اکثریت زنان ما مؤمن و فرهیخته هستند و به جای پرداختن به مسائل حاشیه‌ای مسیر‌های پیشرفت و ترقی را طی می‌کنند که از این دست بانوان در کشور و حتی استان کم نداریم.

احمدزاده در ادامه سخنان خود بر مردم داری، مردم محوری و تکریم ارباب رجوع تأکید کرد و گفت: گره‌گشایی از کار مردم سرلوحه کار در حوزه وزارت کشور است و همواره این اصل مهم مورد توجه کارکنان باشد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بانوان توانایی‌های زیادی در حوزه مدیریتی دارند و می‌طلبد این توانایی را نشان دهند، گفت: بار‌ها گفته‌ام که از بانوان توانمند در پست‌های مدیریتی استفاده خواهیم کرد بنابراین زنان کارمند و کاربلد ظرفیت، خلاقیت و توانایی خود را نشان دهند.
استاندار در خصوص درخواست افزایش حقوق که برخی از بانوان مطرح کردند، گفت: اختیاری برای افزایش حقوق‌ها نداریم اما تأکید کردیم که رفاهی کارکنان ادامه داشته باشد که شامل بانوان هم می‌شود.
دکتر احمدزاده در پاسخ به درخواست‌های اشتغال برای فرزندان کارمند گفت: قبلاً قانونی بود که کارمند بعد از دوران بازنشستگی می‌تواند فرزند خود را جایگزین کند اما با توجه به اشکالاتی که در این خصوص وجود داشت لغو شد بنابراین اشتغال تنها از طریق شرکت در آزمون انجام شدنی است.
وی در خصوص درخواست تعطیلی پنج‌شنبه‌ها برای بانوان گفت: به دنبال تعطیلی پنج‌شنبه‌ها برای تمامی کارمندان بودم اما قوه قضاییه اعلام کرد که طبق قانون استانداران نمی‌توانند در این زمینه تصمیم‌گیری کنند، برای تعطیلی پنج‌شنبه هفته جاری در صورتی که شرایط جوی مناسب نباشد اطلاع‌رسانی می‌شود.
در پایان هم استاندار با اهداء لوح سپاس از زنان شاغل در استانداری کهگیلویه و بویراحمد و فرمانداری بویراحمد به مناسبت روز زن و هفته گرامیداشت مقام مادر تجلیل کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: