به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۱۸۱
|
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبرداد :
فرزندآوری موضوع مهمی است که بانوان به آن توجه کنند جمعیت کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد در حال کاهش است و کاهش جمعیت در آینده کشور را با چالش مواجه خواهد کرد.

خبردنا : استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پتروشیمی دوم دهدشت در منطقه دشت آهو در سفر دوم دولت به استان کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش " خبردنا " به نقل از تسنیم ، سید‌ "علی احمدزاده " در اولین کنگره زنان تاثیرگذار استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در حوزه بانوان به پیشرفت‌های مدنظر نرسیده‌ایم و بدون شک منبعد زنان کارآفرین در استان ویژه حمایت می‌شوند.

وی بالاترین و سخت‌ترین مرحله علمی را حوزه هسته‌ای دانست و عنوان کرد: در حوزه هسته‌ای و در میان دانشمندان هسته‌ای ایران نیز نام بانوان دانشمند به چشم می‌خورد و زنان ایرانی از مراحل سخت هسته‌ای هم عبور کرده‌اند.

وی بیان کرد: به عنوان استاندار تمام تلاشم این است که بتوانم سرمایه‌گذار برای استان جذب کنم تا با احداث کارخانه‌ای زمینه اشتغال 100 تا 200 نفر از جوانان جویای کار استان فراهم شود اما بانوی کارآفرینی در حومه یاسوج توانسته یک سوم تلاش‌های ما را انجام دهد و با همت و پشتکار برای 700 نفر شغل ایجاد کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: به همراه نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی توانستیم پتروشیمی دوم دهدشت در منطقه دشت آهو را مصوب کنیم که در سفر دوم دولت به استان کلنگ این پروژه که برای سه هزار نفر شغل ایجاد خواهد کرد به زمین زده می‌شود.

احمدزاده عنوان کرد: به معاون اقتصادی استانداری این مورد را تاکید کردم که هر وقت بانویی می‌خواهد شغل ایجاد کند و به دنبال تسهیلات است حتماً مورد حمایت قرار گیرد چرا که در حوزه بانوان به پیشرفت‌های لازم نرسیده‌ایم و باید در این زمینه کار بیشتری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه برخی از تولیدات زنان استان کهگیلویه و بویراحمد در کشور رقیب ندارد، عنوان کرد: ادارات استان از جمله سازمان صمت و جهاد کشاورزی زمینه را برای رشد و ترقی بانوان کارآفرین و تولید کننده باز کنند تا شاهد روزهای بهتری برای بانوان استان باشیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه زنان تنها در حوزه تولید و اشتغال موثر نیستند، افزود: فرزندآوری موضوع مهمی است که بانوان به آن توجه کنند جمعیت کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد در حال کاهش است و کاهش جمعیت در آینده کشور را با چالش مواجه خواهد کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: طبق آمار رشد جمعیت استان در سال گذشته 1.76 درصد بود که در سال جاری به 1.70 درصد کاهش پیدا کرده و طبق نظر کارشناسان برای اینکه جمعیت کنونی استان که 720 هزار نفر است را حفظ کنیم باید رشد جمعیت 2.5 داشته باشیم اما متاسفانه رشد جمعیت پایین و سیر نزولی دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: