به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۱۸۲
|
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱
وی با بیان اینکه ۶۱.۸ درصد بودجه استان معادل ۸۰۷ میلیارد تومان به صورت نقد اختصاص داده شد، گفت: سال گذشته هم شاهد حاشیه‌سازی رسانه‌ها در زمینه بودجه استان بودیم و نمی‌دانم برخی‌ها چه هدفی را دنبال می‌کنند.

خبردنا : رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد پیرامون بودجه استان و حاشیه‌هایی که در خصوص بودجه استان صورت گرفته توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش " خبردنا " ، " علی شهابی‌نسب "در نشست شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص حواشی اخیر ایجاد شده پیرامون بودجه استان و ردیف پایین استان در بودجه، گفت: یکسری رسانه در فضایی مجازی حاشیه ایجاد کردند که استان در بودجه تملک دارایی سرمایه‌ای رتبه سی‌ام کشور را دارد که این خبر سندیتی ندارد و کذب محض است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه ۷۰ هزار میلیارد تومان کل بودجه سی و یک استان کشور است، گفت: این اعتبارات از سه محل استانی، نفت و گاز و توازن است که اعتبار استان یک هزار و ۵۲۷ میلیارد تومان است و علی‌رغم اینکه ۸۹/ درصد جمعیت کشور را داریم اما ۲. ۲ درصد بودجه اختصاص داده شده و رتبه ۲۰ کشور هستیم.
وی با بیان اینکه ۶۱.۸ درصد بودجه استان معادل ۸۰۷ میلیارد تومان به صورت نقد اختصاص داده شد، گفت: سال گذشته هم شاهد حاشیه‌سازی رسانه‌ها در زمینه بودجه استان بودیم و نمی‌دانم برخی‌ها چه هدفی را دنبال می‌کنند.
این مسوول با بیان اینکه ۱۱ استان بودجه کمتری نسبت به کهگیلویه و بویراحمد دارند که ۹ استان جمعیت و وسعت بیشتری نسبت به ما دارند، گفت: بودجه استان به غیر از اعتبارات سفر رئیس جمهور است، با پیگیری استاندار ۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد اعتباری بود که معاون اول رئیس جمهور به سازمان‌ها ابلاغ شد که ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مربوط به سفر و ۴ هزار میلیارد تومان متمم سفر است که در صورت اختصاص این مبالغ جایگاه استان تا پانزدهم کشوری ارتقاء داده می‌شود در حالی که استان از سایر محل‌ها هم اعتبار دارد که سر جمع اعتبارات به ۱۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.
وی عنوان کرد: ۷۵ درصد اعتبارات نفت، ۴۶ درصد توازن، ۵۶ درصد اعتبارات استانی و ۷۱ درصد اعتبارات ردیف نمایندگان اختصاص داده شده و از مدیران می‌خواهیم در ۵ ماه باقی مانده اعتبارات را جذب کنند تا برای سال آینده دغدغه جذب اعتبارات را نداشته باشیم.
در ادامه هم استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در آبرسانی و طرح‌های فناوری اطلاعات و راه روستایی اعتبارات خوبی برای استان در نظر گرفته شده، گفت: برخی اشخاص به جای‌امیدآفرینی مرتب ناامیدی ایجاد می‌کنند.
سید علی احمدزاده بیان کرد: در قرآن از این افراد به عنوان مرجفون یاد می‌شود کسانی که علیه پیامبر ناامیدی در بین مردم ایجاد می‌کردند.
وی ادامه داد: اصحاب رسانه به این افراد که دنبال ایجاد تشویش و اضطراب در جامعه هستند اهمیت ندهند، افرادی که سعی می‌کنند هر چیزی را خراب کنند و ناامیدی ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه به این افراد توجه نشود، گفت: حکومت، حکومت الهی و توحیدی است از رسانه‌ها می‌خواهم به مرجفون بها ندهند تا این کار‌های خلاف اخلاق جمع شود. 

 

*****

درواکنش به سخنان عجیب رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد و استاندار استان ذکر نکاتی ضروری است :

 

1-  جناب استاندار نقد عملکرد وضعیت بودجه استان از سوی منتقدان و رسانه ها  چه تشایه ای با تخریب پیامبر اکرم (ص) از سوی کفار بدو اسلام دارد که شما  برای تشبیه منتقدان به آن متوسل شدید ؟  از شخصیت روشنفکر و اندیشمندی چون حضرتعالی چنین خطای گفتمانی واقعا بعید بود ! 

2- جناب استاندار از آقای شهابی نسب بخواهید تا جایگاه عملکرد سازمان متبوع اش را براساس ارزیابی های درون سازمانی خودشان به شما ارائه دهند . البته اگر اطرافیان شما و ایشان به شما گفته باشند این گزارش در " خبردنا " با عنوان " آقای استاندار اطلاع دارید ؟! ختصاصی " خبردنا " / رتبه مایوس کننده سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد در ارزیابی درون سازمانی / بازهم ته جدول + اسناد منتشر شده است که بد نیست این را هم بخوانید ! البته اگر با  پاداش " مرجفون " مواجه نشویم ! 

3- آقای استاندار از رئیس سازمان برنامه و بودجه تان بخواهید جداول اعتبارات تخصیصی به استانها را  نه اعتبارات " ابلاغی یا  مصوب " را به شما بدهند تا رتبه استان مشخص شود ! 

4-  جناب شهابی نسب گفته اند " یکسری رسانه در فضایی مجازی حاشیه ایجاد کردند که استان در بودجه تملک دارایی سرمایه‌ای رتبه سی‌ام کشور را دارد که این خبر سندیتی ندارد و کذب محض است"  که خوب است ایشان پاسخ دهند کدام رسانه چنین مطلبی گفته ؟! اگر مد نظر ایشان " خبردنا " است گزارش این پایگاه خبری درباره بودجه تخصیصی استان با تیتر "نمایندگان استان توجیه کنند / " کهگیلویه و بویراحمد " رتبه آخر بودجه تخصیصی 1401 +نمودار منتشر شده است .

 
5-  توصیه می شود جناب استاندار ، نمایندگان و رئیس برنامه  و بودجه استان بجای متهم کردن دیگران به کفار صدر اسلام و نشاندن خودشان در جایگاه مقدسات دین اسلام به فکر بودجه برای استان باشند  با این تشر و تهمت ها و توهین ها بودجه به استان داده نمی شود ! 
همچنین با مطالعه مجدد نامه حضرت علی (ع ) به مالک اشتر از نقد نقادان برای حکمرانی بهتر در استان استفاده ببر . نه منتقدان مرجفون هستند نه جنابعالی و شهابی نسب در جایگاه پیامبر نشسته اید و نه بودجه امری مقدس و الهی  است . جایگاه مقدسات به ویژه پیامبر عزیز اسلام را در حد نقد شهابی نسب و بودجه کهگیلویه و بویراحمد پایین نیاورید و همه چیز را الهی و مقدس نکنید لطفا ! 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بهروز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
0
0
سلام
استاندار وقتی آقای شهابی را مفاخر می داند
نتیجه این است که خودش را پیامبر بداند
نام:
ایمیل:
* نظر: