به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۱۸۸
|
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد
مدیریت ارشد اجرایی استان به ضرورت تلاش محیط زیست برای بازدید سلاجقه معاون ریاست جمهوری برای بررسی این سد پرداخت و گفت: مشکلات و آسیب های سد باید با این بررسی مشخص شود.

خبردنا : استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: آینده سد خرسان آورده ای برای استان ندارد و مشکلات و آسیب های آن تبیین و بیان شود.

به گزارش " خبردنا " ، " علی احمد زاده " که در یازدهمین نشست شورای برنامه‌ریزی توسعه استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد سخن می گفت با بیان این مطلب افزود : اینکه گفته‌شده ۱۷ روستا باید جابه‌جا شود اما طرح مطالعاتی آن‌ها انجام‌نشده و اینکه بسیاری از گونه‌ها نابودمی شود درست است و بزرگ‌ترین میراث جهانی یعنی قبرستان عیلامی زیرآب می‌رود.

وی بابیان اینکه سد پراشفکت، سد در منطقه لوداب در حال کار است، گفت: آب سدها بر اساس مطالعات ملی صورت گیرد و باید از طریق این ظرفیت آب موردنیاز تأمین شود.

احمدزاده بابیان اینکه اگر این سد مشکلاتی دارد، طرح‌های مطالعاتی آن‌ها شروع شود نه زمانی که پیشرفت ۷۰ درصدی پیدا کرد.

مدیریت ارشد اجرایی استان به ضرورت تلاش محیط زیست برای بازدید سلاجقه معاون ریاست جمهوری برای بررسی این سد پرداخت و گفت: مشکلات و آسیب های سد باید با این بررسی مشخص شود.

در ادامه فرماندار دنا همچنین به مشکلات سد خرسان با پیشرفت ۱۰ درصدی اشاره کرد و اینکه آسیب‌های آن نصیب مردم می‌شود، گفت: اخیراً گفته‌شده ۱۷ روستا در مسیر این سد به آن‌ها خدمت داده نشود.

مدیر عامل آب و منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: متولی سد خرسان توسعه منابع آب ایران است، پیشنهاد دارم کمیته ای با حضور نماینده شرکت توسعه منابع آب ایران برگزار شود این کمیته در استان کهگیلویه و بویراحمد و‌ چهار محال بختیاری تشکیل شود و مشکلات بررسی شود.

مدیر کل محیط زیست استان نیز با بیان اینکه سد خرسان ارزیابی زیست محیطی ندارد، گفت: در ارزیابی زیست محیطی مشکلات در طرح می آید اما این سد فاقد طرح زیست محیطی است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: