به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۲۲۶
|
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۹
میزان تردد ورودی و خروجی در جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد در مقایسه با سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است.

خبردنا : مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: آمارهای موجود نشان می دهد از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ تا روز سیزدهم فروردین ماه جاری ، چهار میلیون و ۴۵۳ هزار تردد در جاده های استان صورت گرفته که نسبت به پارسال ۲۵درصد افزایش یافته است.

"عابد محمدی" به ایرنا گفت : از این تعداد تردد در جاده های استان ،۷۰۰ هزار تردد ورودی و ۶۶۹ هزار تردد خروجی از استان بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ادامه داد: میزان تردد ورودی و خروجی در جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد در مقایسه با سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است.

به گفته محمدی در تعطیلات نوروزی سال گذشته بیش از سه میلیون و ۳۳۹هزار تردد در جاده های کهگیلویه و بویراحمد انجام شد.
وی اضافه کرد: جاده یاسوج- اصفهان با ۳۱ هزار تردد روزانه رتبه نخست، گچساران-بابامیدان با ۲۸ هزار تردد رتبه دوم، یاسوج- بابامیدان با ۲۳ هزار تردد رتبه سوم و کمربندی یاسوج با ۱۸ هزار تردد رتبه چهارم را در نوروز امسال به خود اختصاص داد.

از مجموع حدود ۶ هزار کیلومتر راه موجود در این استان بیش از چهار هزار کیلومتر آن راه‌های روستایی است که ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر آن آسفالت شده است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارای ۹ شهرستان، ۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.

۴۴ درصد جمعیت کهگیلویه و بویراحمد روستایی و ۵۶ درصد شهری است و ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت ۷۳۰هزار نفری استان در روستاها زندگی می کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: