به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۲۳۷
|
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۴
در مراسمات تشییع جنازه خلاف قانون است، بر اثر تیراندازی افرای کشته شدند، این تیراندازی هیچ سندیتی ندارد و سبب رنج و درد میت، از بین رفتن آرامش مردم و تهدید جان مردم می شود.

خبردنا : امام جمعه یاسوج گفت: نصب مجسمه شیر روی قبرها، کجای دین و مذهب آمده است و در مراسمات تشییع و تدفین باید تابع ارزش ها و احکام اسلام باشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حجت‌الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مسکن را از جمله دغدغه‌های مهم مردم دانست و اظهاز داشت: کسانی که خانه به دوش هستند و مسکن ندارند دچار اضطراب و ناراحتی هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد با اساره به تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام (ره)، خاطرنشان کرد: امروز اجاره بها و تورم سبب تحت فشار قرار گرفتن مردم شده که برای کنترل آن باید همه اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه 18 فروردین ماه به نام روز سلامتی نام گذاری شده است، عنوان کرد: انسان باید مراقب جسم و جان خود به عنوان امانت الهی باشد.

حسینی خاطرنشان کرد: حتی اگر روزه واجب برای فرد ضرر داشته باشد یا وضو اگر برای جسم ضرر داشته باشد روش‌های دیگری برای آنها در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: مهمتر از سلامت جسم سلامت روح بوده که درد، ناراحتی و خوشی را درک می‌کند و این موضوع وابسته به سلامت دین از طریق انجام اعمال عبادی و ترک محرمات امکان پذیر است.

حسینی به مناسبت شب‌های قدر و ارزشمندی آن اشاره کرد و افزود: کسانی در دنیا نیستند و طعم مرگ را چشیدند و آروزی بازگشت به دنیا برای درک شب قدر را دارند، در این ایام شب‌های ضربت خوردن حضرت امیر المومنین علیه السلام است در این شب همه عالم اشکبار و اندوهگین هستند.

وی با بیان اینکه جهالت و گناه سبب ایستادن در برابر ولی خدا می‌شود، گفت: حضرت امیر در محراب عبادت بر اثر ضربه شمشیر به شهادت رسید، جهالت و گناه انسان سبب شد تا بر امام حسین علیه السلام شمشیر کشیده شد، امروز کسانی که جامعه را به سمت ولنگاری و بی بند و باری سوق می‌دهند تا ارزش‌ها کمرنگ شود اگر روزی لازم باشد با جان و مال خون در برابر آنها ایستادگی خواهیم کرد.

وی افزود: تیراندازی در مراسمات تشییع جنازه خلاف قانون است، بر اثر تیراندازی افرای کشته شدند، این تیراندازی هیچ سندیتی ندارد و سبب رنج و درد میت، از بین رفتن آرامش مردم و تهدید جان مردم می شود.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: با آگاهی و فرهنگ‌سازی و قانون باید اسلحه به دست گرفتن در مراسمات تشییع برچیده شود تیراندازی در این مراسمات فرهنگ نیست.

حسینی هزینه‌کرد 100 تا 200 میلیون ‌برای یک سنک قبر را نوعی جهالت و نادانی دانست و گفت: آیا باید در سنگ‌گذاری بر روی قبور مسابقه داده شود، وقتی قانون همسان‌سازی تعریف شده ‌شهرداری ها، دهیاران، فرمانداران در این راستا توجه کنند.

وی تصریح کرد: نصب مجسمه شیر روی قبرها، کجای دین و مذهب آمده است و در مراسمات تشییع و تدفین باید تابع ارزش ها و احکام اسلام باشیم نصب این مجسمه با هزینه 50 میلیون و 100 میلیون کمکی به میت نمی‌کند به جای این هزینه‌ها هم نماز و روزه خوانده شود یا این هزینه صرف امروز خیر شود، بزرگان و معتمدان، مسئولان و شهرداران، بخشداران و فرماندارن توجه کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: