به روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۵۶۲۴۰
|
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۲
پیگیری از آتش سوزی در مرحله اول در دستور کار بوده و برای اقدامات بعدی نیز برنامه ریزی‌های لازم از جمله تامین و توزیع تجهیزات لازم برای مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی در شهرستان‌ها انجام شده است.

خبردنا : مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: خطر آتش سوزی ۶۶۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های این استان را تهدید می‌کند.

"سعید جاویدبخت " در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: با توجه به بارندگی‌های مطلوب در سال زراعی جدید و افزایش پوشش گیاهی، 660 هکتار از مراتع و جنگل‌های این استان در معرض خطر آتش سوزی قرار دارند که باید از هم اکنون تدابیر لازم با همکاری مردم و دستگاه‌های عضو ستاد بحران انجام شود.

وی از شناسایی 22 ناحیه مناطق بحرانی برای آتش سوزی احتمالی خبر داد و افزود: از هم اکنون مکاتبات لازم برای در اختیار قرار گرفتن بالگرد برای مهار آتش سوزی‌های احتمالی انجام شده است.

جاویدبخت با تاکید بر اینکه برای حفظ و صیانت از عرصه‌های مرتعی و جنگلی راهی بهتر از مشارکت مردم نیست، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت قشرهای مختلف مردم و در مجموع مردمی کردن صیانت از عرصه‌های ملی به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پیگیری از آتش سوزی در مرحله اول در دستور کار بوده و برای اقدامات بعدی نیز برنامه ریزی‌های لازم از جمله تامین و توزیع تجهیزات لازم برای مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی در شهرستان‌ها انجام شده است.

جاویدبخت با اشاره به برگزاری مانور برای یگان حفاظت منابع طبیعی، یادآور شد: برنامه ریزی لازم برای استفاده از ظرفیت دهیاران و بسیج برای مهار آتش سوزی‌های احتمالی انجام شده است.

به گزارش تسنیم، کهگیلویه و بویراحمد دارای یک میلیون 426 هزار و 300 هکتار منابع ملی بوده که از این میزان 873 هزار و 600 هکتار جنگل و 552 هزار و 700 هکتار نیز مرتع است که توسط 46 نیروی گشت مراقبت حفاظت و صیانت می‌شوند.

طبق استاندارد جهانی از هر 800 هکتار باید یک جنگلبان حفاظت کند ولی در این استان به ازای هر 17 هزار هکتار یک جنگلبان وجود دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: