به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۲۵۴
|
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۸
بانک‌ها در سال جدید همکاری و مساعدت بیشتری در طرح نهضت ملی مسکن داشته باشند تا این طرح هر چه سریعتر به نتیجه برسد.

خبردنا : استاندار کهگیلویه و بویراحمد از معاونت عمرانی خود خواست اراضی درجه سوم و چهارم کشاورزی این استان را برای احداث شهرک های جدید شناسایی کند.

به گزارش " خبردنا " به نقل از ایلنا ، "سیدعلی احمدزاده" در نشست شورای مسکن که به صورت وبیناری با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهارداشت: با هماهنگی اداره کل جهاد کشاورزی، اراضی کشاورزی درجه سوم و چهارم برای احداث شهرک‌های جدید و توسعه شهرهای استان شناسایی شوند.

وی با تاکید بر اینکه اراضی دولتی هر چه سریعتر تعیین تکلیف شوند، خاطرنشان کرد: زمین‌هایی که قابلیت واگذاری برای احداث مسکن در طرح نهضت ملی مسکن در یاسوج را دارند مشخص کنید.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در خصوص وضعیت مسکن ملی نباید سهل انگاری شود، یادآورشد: دستگاه‌های متولی به تعهدات خود در طرح نهضت ملی مسکن عمل کنند.

احمدزاده با تاکید براینکه جایگاه استان کهگیلویه و بویراحمد در طرح نهضت ملی مسکن باید ارتقاء یابد،ادامه داد: ادارات کل راه و شهرسازی،بنیاد مسکن و حوزه عمرانی استانداری شاخص‌های رتبه‌بندی طرح نهضت ملی مسکن را احصاء کنند.

بگفته استاندار کهگیلویه و بویراحمد، تعهد این استان در طرح نهضت ملی مسکن ۱۰ هزار واحد بوده اما اکنون ۱۳ هزار واحد یا در حال احداث بوده یا عملیات احداث آن در دست انجام است، تصریح کرد: بانک‌ها در سال جدید همکاری و مساعدت بیشتری در طرح نهضت ملی مسکن داشته باشند تا این طرح هر چه سریعتر به نتیجه برسد.

احمدزاده از اعزام تیم بازرسی وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی برای بررسی عملکرد استان‌ها در طرح نهضت ملی مسکن به دستور رئیس جمهور خبرداد و گفت: مشکلات طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای استان خصوصا یاسوج احصاء و به این تیم گزارش داده شود، ضمن اینکه روند احداث واحدهای خود مالکیتی شتاب بیشتری بگیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: